[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty 4/2016

Relacje z New York International Auto Show i Motor Show Poznań, wywiady z dyrektorami marek Kia, SEAT, TomTom i Finder, ranking największych grup dilerskich w Polsce – to wycinek tego, co przygotowaliśmy do kwietniowego numeru magazynu Menadżer Floty.

Targi w Nowym Jorku i Poznaniu

W trakcie salonu samochodowego w Nowym Jorku zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Światowy Samochód Roku. Juror World Car of the Year Maciej Pertyński pisze o rozstrzygnięciach rzeczonego konkursu oraz opisuje, czym różnią się amerykańskie targi od podobnych wydarzeń organizowanych w Genewie czy Paryżu.

W kwietniowym numerze Menadżera Floty znajdą Państwo także obszerną relację z Motor Show 2016. Poznański salon jest już czwartą pod względem wielkości tego typu imprezą w Europie.

Wywiady

Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska, w rozmowie z nami mówi o planach sprzedażowych marki, ofensywie modelowej, znaczeniu sportu w promocji oraz wpływie polityki na rynek motoryzacyjny.

Wojciech Grzegorski, dyrektor sprzedaży marki SEAT w Volkswagen Group Polska, opowiada o ważnej roli modelu Ateca, zmianach w sieci dilerskiej, a także nowym programie flotowym, który ma przyczynić się do zdobycia nowych klientów z sektora MŚP.

Z Mirosławem Krzewińskim, zastępcą dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii, ds. Mobilnej Obsługi Szkód dyskutowaliśmy m.in. o zmianach na rynku ubezpieczeń, polityce wobec aut służbowych oraz ekologicznej flocie ERGO Hestii.

Polska spółka Finder, która jest krajowym liderem w usługach telematycznych, została częścią firmy TomTom. O korzyściach wynikających z tej zmiany i planach na przyszłość rozmawialiśmy z założycielem Findera Piotrem jakubowskim oraz dyrektorem zarządzającym TomTom Telematics Thomasem Schmidtem.
Raport Menadżera Floty

W tym miesiącu Raport Menadżera Floty poświęcamy liście największych grup dilerskich i dilerów samochodowych w Polce. Zestawienie zostało przygotowane przez DCG Dealer Consulting oraz naszego partnera merytorycznego – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Raportowi towarzyszy rozmowa z Robertem Krotoskim, prezesem Grupy Krotoski-Cichy, która znalazła się na czele rankingu TOP50.

Opinie

Tradycyjnie nasze łamy oddaliśmy do dyspozycji gronu znakomitych felietonistów. Tomasz Gorazdowski pisze o swoim pierwszym w życiu urlopie z biurem podróży, na który wybrał się do Meksyku. Adam Kornacki opisuje targi poznańskie ze swojej perspektywy. Wojciech Sroczyński przedstawia klasyfikację kierowców firmowych, od agresywnego wyścigowca, przez szofera multimedialnego, po (nie)wyszkolonego. Z kolei Rafał Jemielita zdradza, dlaczego lubi samochody z lat 80. I 90.

Ponadto w magazynie Menadżer Floty

W numerze 4/2016 piszemy również m.in. o testach opon na lodowym torze w Finlandii, największej fabryce skuterów elektrycznych w Europie, która znajduje się we Wrocławiu, rosnącym popycie na auta hybrydowe w Polsce, carpoolingu, komplikacjach związanych z postępowaniem likwidacyjnym, interesujących rozwiązaniach z zakresu zarządzania we flocie miasta Oxford, znaczeniu wynajmu dla MŚP, kwestii Euro 6 i ciężarówek, dronach w służbie logistyce, paliwach alternatywnych, nowych napędach w transporcie ciężkim i kierowcach jeżdżących wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Wracamy też do tematów remarketingu i młodych kierowców w firmie. Publikujemy także następną część cyklu szkoleniowego nt. kompetencji miękkich dr Mirosławy Leopold. W kwietniowym Menadżerze Floty drukujemy wyniki testów opon letnich ADAC oraz wrażenia z jazd modelami Mercedes-Benz Klasy E, SEAT Ateca i Ford Mondeo Vignale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *