Toyota i Lexus w specjalnym dodatku do Menadżera Floty VIP

Wraz ze specjalnym numerem Menadżera Floty VIP ukazał się specjalny dodatek, który stworzyliśmy wspólnie z markami Toyota i Lexus. Dla japońskiego koncernu to wyjątkowy rok. Rok wielu premier, zmian i kolejnych planów. W wielkim stylu na polski rynek wrócił model Camry, swoją najnowszą, spektakularną odsłonę pokazała Corolla, a nowa RAV4 wciąż budzi zachwyt. Ostatni czas to także wyjątkowy okres dla Lexusa, który jest bardzo ważnym graczem w segmencie aut premium.

Na rynku, cały czas odnotowujemy zainteresowanie napędami alternatywnymi, w tym hybrydowymi i elektrycznymi.  zwiększa się sprzedaż hybrydowych Toyot, które w mieście połowę czasu jazdy i dystansu są w stanie pokonać wyłącznie na silniku elektrycznym, nie emitując przy tym żadnych zanieczyszczeń O zauważalnych zmianach na rynku flotowym, TCO, ekspansji silników hybrydowych oraz przyszłości technologii wodorowej rozmawiamy z Mirosławem Sochackim – Corporate Sales Managerem Toyota Motor Poland.

Firma Adamed zatrudnia ponad 2200 osób, oferuje 580 produktów i działa w 19 obszarach terapeutycznych. Jakie jest podejście grupy do ochrony środowiska naturalnego i jakie działania podejmuje, aby przyczynić się np. do poprawy jakości powietrza, czy zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko? Wysokoprężne wersje Toyoty Corolla i Avensis wymieniane są sukcesywnie na nowe modele hybrydowe. O tym, że użytkowanie samochodów hybrydowych to nie tylko troska o środowisko, innowacja i komfort, ale przede wszystkim realne oszczędności, wynikające z niskich kosztów spalania i eksploatacji, rozmawiamy z panią Martyną Strupczewską – kierownikiem ds. CSR firmy Adamed.

Przy wyborze samochodów do floty firmowej ważne są zarówno kwestie środowiskowe, jak i bezpieczeństwa. Wszystkie samochody Eurocash są wyposażone w instrukcję udzielania pierwszej pomocy, zasady bezpiecznej jazdy oraz pakiet bezpieczeństwa. tłumaczy Czym kieruje się Grupa przy zakupach floty aut osobowych? Co bierze się pod uwagę? Czy przy kompletowaniu floty aut osobowych istotne są tzw. kwestie środowiskowe? Czy temat ten stanowi ważny obszar aktywności CSR Grupy? Rozmawiamy z Katarzyną Kopaczewską – członkiem Zarządu Grupy Eurocash.

Wiele osób marzy o nowym samochodzie, ale często nie są w stanie sfinansować zakupu z własnych środków. Dodatkowo szybko zmieniający się styl życia Polaków pokazuje, że zamiast posiadać, coraz częściej wolimy używać. W takiej sytuacji Toyota oferuje atrakcyjne rozwiązania finansowe zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Sprawdziliśmy, jakie propozycje uszykowały Toyota i Lexus dla klientów instytucjonalnych i prywatnych. Finansową nowością w Toyocie jest leasing konsumencki, który pozwala „Kowalskiemu” na finansowanie zakupów na zasadach dostępnych do tej pory jedynie dla firm.

A na deser przedstawiamy prawdziwą „petardę”! Toyota Supra przez ćwierć wieku wyznaczała standardy w segmencie sportowych coupé, ciesząc się opinią szybkiego grand tourera i groźnego rywala na torach wyścigowych. Zdominowała prestiżowe wyścigi klasy GT w Japonii, czterokrotnie zwyciężając w klasie GT500. Dwukrotnie wystartowała w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i do dziś cieszy się opinią kultowego auta. Była bohaterką kina akcji w serii filmów „Szybcy i wściekli”. Dobrze ją znają także wszyscy fani gry „Gran Turismo”. Niedawno, wyścigową odmianę GT4 nowej Toyoty GR Supry mogliśmy oglądać na tegorocznym Goodwood Festival of Speed. Samochód spełnia wymogi międzynarodowej klasy GT4 i odgrywa rolę przystępnego cenowo samochodu wyścigowego dla prywatnych zespołów oraz indywidualnie startujących kierowców. Niebawem będziemy mogli podziwiać torowe zmagania nowej wyścigowej Toyoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *