Oddaliśmy w wasze ręce czerwcowy numer magazynu Menadżer Floty

Oddajemy właśnie w wasze ręce czerwcowy, prawie wakacyjny numer magazynu Menadżer Floty. Na początek konicznie przeczytajcie wakacyjne przesłanie redaktora naczelnego Piotra Wielgusa. Choć sami nie wiemy do końca, czy kierowane jest czytelników, czy może do nas – redakcji…  Na wszelki wypadek nie zwalniamy tempa i nie przestajemy drążyć tematu elektromobilności. W tym numerze udało się nam spojrzeć na nią z punktu widzenia flot, podróży wakacyjnych i krótkich, rozrywkowych przejażdżek.

Głównym tematem numeru są podróże i to nie tylko te służbowe. Redaktor Maciej Gis sprawdzał oferty wynajmu krótkoterminowego. Okazuje się, że aby móc skorzystać z usługi wynajmu, trzeba mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku, ale żeby pokazać się autem z segmentu premium należy mieć 28 lat. Sprawdził także i zebrał w całość oferty aut na minuty, a Jolanta Stypułkowska zajęła się tematem elektrycznych skuterów i hulajnóg. Tomasz Czarnecki z Truck&Business Polska poruszył z pozoru prozaiczny temat ubezpieczenia aut z wypożyczalni. Może się bowiem okazać, że krótka przejażdżka po Krecie, czy Majorce może nas słono kosztować.

W numerze przeczytacie relację z Campu Napędy Alternatywne, który zorganizowaliśmy w Poznaniu wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by się z nami spotkać. Jest wiele zdjęć, na których na pewno się znajdziecie, więc możecie chwalić się znajomym.

Z Bartłomiejem Siuchcińskim z Volkswagen Financial Services rozmawialiśmy o roli CFM-ów i leasingodawców w propagowaniu elektromobilności. Coraz więcej producentów wprowadza do swoich ofert samochody ładowane z gniazdka i naturalnym staje się, że będą one także uzupełniać ofertę firm flotowych.

Redaktor Naczelny Piotr Wielgus rozmawia z Maciejem Tórzem – Prezesem Zarządu firmy Rentis, o elektromobilności, spełnianiu norm emisji CO2, wynajmie krótko- i średnioterminowym, propagowaniu bezpieczeństwa na drogach, sponsoringu sportowym i wreszcie rywalizacji o miano najlepszego w branży.

Redaktor Wojciech Kaczałek już po raz trzeci analizuje raport Deloitte „Zarządzanie flotą w Europie. Rosnące znaczenie w świecie zmieniającej się mobilności” . Tym razem porusza kwestię najważniejszych graczy sektora CFM. Rynek jest tak skoncentrowany, że zaledwie 5 firm ma w nim ponad 50% udziałów. Firmy CFM w Europie wyrosły z sektora bankowego. Dla banków leasing pojazdów był po prostu opłacalnym modelem biznesowym, z rentownymi marżami odsetkowymi, możliwością uzyskania dodatkowych stałych przychodów z usług i stosunkowo łatwym do zarządzania ryzykiem.

Koniecznie przeczytajcie także artykuł Profesora UAM dr hab. Macieja Błaszaka o tajemnicach ludzkiego mózgu. Czy wiecie o tym, że zdolności przerobowe świadomego umysłu zostały oszacowane na poziomie 120 bitów na sekundę, czyli kilkunastu liter tekstu? Oczywiście istnieje nieświadomość i znany jest jej wpływ na nasze codzienne samopoczucie oraz zawodowy sukces…

Poślizg samochodu jest zdarzeniem nagłym i niezaplanowanym. Najczęściej dochodzi do niego w warunkach jesienno-zimowych, gdy temperatura otoczenia jest niska, a dodatkowo występują opady deszczu czy śniegu. To może spowodować, że przyczepność opon do nawierzchni będzie znacznie mniejsza albo nawet nie będzie jej wcale. Wówczas dochodzi do poślizgu, któremu poświęcimy nieco więcej uwagi w kilku najbliższych odcinkach cyklu na temat doskonalenia techniki jazdy, przygotowanego wspólnie z Driving Academy Roberta Hundli.

W numerze nie zabraknie naturalnie nowości z rynku motoryzacyjnego i testów najnowszych modeli samochodów. W czerwcu polecamy relacje z pierwszych jazd Skodą Scala, Volvo S60, Volkswagenem T-Cross, a także relację z konferencji Renault poświęconej odświeżonej flocie aut dostawczych.

Na koniec garść gadżetów i nowości ze świata czasomierzy.

Magazyn Menadżer Floty dostępny jest także jako e-wydanie, oraz aplikacja do pobrania z AppStore i SklepPlay. Znajdziecie tam obszerniejsze galerie i materiały dodatkowe, a przede wszystkim będziecie mieli Menadżera Floty zawsze przy sobie.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *