Majowy magazyn Menadżer Floty już jest!

Oddajemy w wasze ręce jeszcze ciepły i pachnący, majowy numer magazynu Menadżer Floty, w którym przeczytacie w nim między innymi:

  • W wywiadzie numeru redaktor Marek Wieliński rozmawia z Barbarą Wiążewską, dyrektor generalną BP w Polsce. BP jest drugą pod względem wielkości siecią stacji paliw w Polsce. Od początku obecności na naszym rynku stawia na dobrą jakość paliw, karty flotowe i programy lojalnościowe, a ostatnio – także na coraz bardziej rozbudowane, dodatkowe usługi motoryzacyjne i gastronomiczne.

 

  • Czy Diesel wciąż może się opłacać? Tomasz Czarnecki z Truck&Business Polska porównuje koszty eksploatacji auta dostawczego, zasilanego silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych postanowiło przeprowadzić wyjątkowy test: porównać wydatki związane z użytkowaniem i zakupem Volkswagena Craftera w wersji elektrycznej i spalinowej. I to w warunkach rzeczywistych, a nie laboratoryjnych. Wyniki są co najmniej interesujące. W tekście „Ewolucja albo śmierć” podpowiada także, jak poprawnie korzystać z danych telemetrycznych. Kto nie idzie naprzód, ten się cofa. To popularne filozoficzne powiedzenie powinni powiesić sobie na ścianie właściciele firm transportowych. Obecnie na branżę padają różnego rodzaju ciosy związane z przepisami unijnymi, krajowymi, brakiem kierowców, zatorami płatniczymi itd. W tym całym gąszczu trudów i znojów przewoźnicy muszą pamiętać o jeszcze jednej ważnej sprawie – telematyce.

 

  • Redaktor Maciej Gis robi przegląd firm zajmujących się telematyką. Usługi lokalizacji i zbierania danych są coraz bardziej złożone. Dzięki tym rozwiązaniom firmy mające floty pojazdów mogą optymalizować koszty, kontrolując na bieżąco poczynania kierowców, a następnie ich nagradzać albo upominać. Sprawdza także systemy GPS, będące wsparciem dla flot. Okazuje się, że w sprawie optymalizacji kosztów wciąż jest wiele do zrobienia.

 

  • Czy pojazdy autonomiczne zrewolucjonizują motoryzację? Dziś korzystamy jedynie z małego wycinka możliwości, jakie daje nam współczesna technologia, a przyszłość motoryzacji nie jest obecnie łatwa do przewidzenia. Eksperci dyskutują i zastanawiają się, w którą stronę powinna pójść. Zdaniem jednych słuszny kierunek to elektryfikacja, a innych – autonomiczność i zastępowanie kierowcy sztuczną inteligencją. Jest też grupa specjalistów, którzy twierdzą, że wszystko to powinno się rozwijać symultanicznie.

 

  • Wiele firm coraz częściej korzysta z usługi wynajmu pojazdów. Wynajem jest wygodną formą użytkowania pojazdów przez firmy, ponieważ oprócz finansowania niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści. O tym, dlaczego warto użytkować pojazdy, a nie posiadać je, postanowiliśmy porozmawiać z Michałem Iwankiem, dyrektorem generalnym Fraikin Polska.

 

  • Jolanta Stypułtowska zajęła się tematem sponsoringu sportowego. Jak skuteczną formą reklamy jest sponsoring przekonało się już wiele koncernów motoryzacyjnych. Coraz częściej obejmują one patronatem lub sponsoringiem różne dyscypliny sportowe, zawody czy imprezy kulturalne, wzmacniając tym samym świadomość swojej marki wśród dotychczasowych i przyszłych odbiorców.

 

  • Redaktor Wojciech Kaczałek kontynuuje analizę raportu Deloitte „Zarządzanie flotą w Europie. Rosnące znaczenie w świecie zmieniającej się mobilności” przybliżymy kwestie związane z największymi rynkami europejskimi. Od blisko 10 lat sprzedaż samochodów na Starym Kontynencie stale się zwiększa. Jak podaje Deloitte, ostatnia dekada to okres rosnącego znaczenia sektora korporacyjnego i spadku popytu na nowe pojazdy wśród użytkowników prywatnych.

 

  • Zapraszamy także na kolejny odcinek szkolenia na temat doskonalenia techniki jazdy, przygotowanego wraz z Driving Academy Roberta Hundli. Ta część poświęcona jest systemom bezpieczeństwa, w które wyposażone są współczesne samochody. Większość kierowców już nie wyobraża sobie bez nich jazdy, ale czy rozumiemy ich działanie i potrafimy je w pełni wykorzystać?

 

  • W numerze nie mogło zabraknąć nowości motoryzacyjnych. W dziale testów przeczytacie test Redaktora Leszka Cielocha o nowym Suzuki Jimny, zainteresowanie którym przerosło nawet oczekiwania importera. Tomasz Szmandra w okolicach Łochowa testował Citroena C5 Aircross. Francuski SUV ma wielką ochotę zająć dużą część rynkowego tortu. Redaktor Szmandra dzieli się także swoimi spostrzeżeniami na temat nowej Mazdy 3. Czy kompaktowy Japończyk jest w stanie zagrozić rynkowym liderom? Z kolei Michał Garbaczuk brał udział w pierwszych jazdach nowym Peugeotem 508. Jeśli oczekujecie od niego przestronności i dostojności poprzednika, to będziecie zaskoczeni, bo tym razem producent postawił na zupełnie inne wartości.

 

  • Zachęcamy także do lektury felietonu, jak zwykle fantastycznego Rafała Jemielity, oraz wspomnień z Australii Tomasza Gorazdowskiego. Na koniec przedstawiamy Wam najnowsze gadżety i zegarki.

I nie zapominajcie o tym, że magazyn Menadżer Floty dostępny jest w mobilnej aplikacji i możecie mieć go zawsze przy sobie. Aplikacja Menadżer Floty dostępna jest bezpłatnie w AppStore i SklepPlay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *