[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, nr 11/2017

Tematem przewodnim najnowszego numeru jest finansowanie flot samochodowych, któremu poświęcamy dział Zarządzanie. Ponadto w magazynie m.in. wywiady z menadżerami marek Hyundai Motor Poland, Peugeot, Citroën, DS Automobiles, SsangYong Motors Polska, Vestel Poland, MAN Truck & Bus Polska i Carefleet S.A.

Relacje

Ruszyła II edycja Akademii Menadżera Floty, projektu edukacyjnego adresowanego do firm z sektora MŚP, posiadających floty samochodowe liczące kilka-kilkadziesiąt pojazdów. Zapraszamy na relację z pierwszego szkolenia, które odbyło się w Warszawie.

W najnowszym numerze zamieszczamy również obszerny tekst o targach 3TM, największej imprezie motoryzacyjnej w północnej Polsce. Piszemy ponadto o szkoleniach biznesowych zorganizowanych przez Toyota Motor Poland i Puls Biznesu, monachijskich targach elektromobilności eMove 360° Mobility 4.0  oraz X Gali Nagród PZWLP.

Wywiady

Do 2021 r. Hyundai chce zdobyć status pierwszej azjatyckiej marki samochodów w Europie. Między innymi na temat tych ambitnych planów rozmawiamy z Grzegorzem Sokalskim, szefem sprzedaży flotowej Hyundai Motor Poland.

Na temat oferty dla klientów indywidualnych i flotowych, programów serwisowych i finansowych oraz planów rozmawiamy z Tomaszem Chodkiewiczem, dyrektorem sprzedaży marek Peugeot, Citroën, DS Automobiles.

Marka SsangYong dynamicznie się rozwija i odnotowuje coraz liczniejsze sukcesy w wielu krajach świata. Po udanych modelach Tivoli i XLV na rynek wchodzi całkowicie nowy Rexton, a to nie koniec – mówi w rozmowie z nami Mariusz Jakimiuk, Country Manager SsangYong Motors Polska.

Trzy-lub czterogodzinne ładowanie nie jest przeszkodą, jeśli korzystamy z samochodu do codziennych zadań – mówi Andrzej Krop, dyrektor zarządzający Vestel Poland Sp. z o.o.

O początkach firmy, zasadach jej działania oraz ofercie salonu w Jaworniku opowiedział nam Michał Michaliszyn, prezes zarządu Spółki NoweUżywane.

Czy inaczej wykończony i bogato wyposażony już w wersji podstawowej MAN TGE odbierze klientów Volkswagenowi Crafterowi? Rozmawialiśmy o tym z Grzegorzem Rogalewiczem, kierującym pionem TGE w MAN Truck & Bus Polska.

Raport

Raport o finansowaniu rozpoczynamy od rozmowy z Iloną Ochęduszko, dyrektorem Departamentu Account Management, z którą dyskutowaliśmy na temat efektywnego budżetowania floty rozmawiamy z ekspertem z Carefleet S.A.

W poprzednim wydaniu pisaliśmy o tym, jak polski oddział Volkswagen Leasing GmbH świętował swoje 20-lecie na polskim rynku. Główne obchody jubileuszu, pod nazwą „Car Leasing Day”, które odbyły się w Mikołajkach, były świetną okazją do dyskusji o zmieniającym się świecie finansów i motoryzacji. W gronie naszych rozmówców znaleźli się m.in. kierowca rajdowy i rallycrossowy oraz felietonista „Menadżera Floty” Tomasz Kuchar, Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Bank Polska S.A., Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Michał Dyc, dyrektor sprzedaży detalicznej Volkswagen Financial Services i Dariusz Rosati, profesor nauk ekonomicznych i były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Decyzja o sposobie finansowania floty samochodowej w firmie nie powinna być podejmowana samodzielnie przez menadżera floty. W wybór rozwiązania powinniśmy zaangażować dział finansowy, ponieważ każdy ze sposobów finansowania ma realny wpływ na wyniki finansowe firmy – pisze Blanka Pabisiak, Ekspert Flotowy, członek Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Wynajem zyskuje na popularności. W teorii ma zapewnić nam komfort i pozwolić zmniejszyć koszty użytkowania pojazdów firmowych. A jak bywa w praktyce? Na to pytanie odpowiada Krzysztof Sosnowski z Total Fleet Solutions.

Nowoczesne formy finansowania mogą być czynnikiem, który w znaczący sposób wpłynie na to, w jakim tempie będzie rozwijał się rynek pojazdów elektrycznych – pisze Marcin Stasiak menadżer ds. rozwoju rynku w EFL.

Opinie

Tomasz Gorazdowski zachęca do wizyty w Seulu. Rafał Jemielita pisze o rosnącej liczbie interesujących imprez motoryzacyjnych w Polsce, w tym Targach EkoFlota. Klaudia Podkalicka podsumowuje swój sezon. Mariusz Korpoliński przedstawia pierwszą część swojego poradnika o wystąpieniach publicznych.

Za kierownicą

Publikujemy nasze pierwsze wrażenia z jazd modelami Škoda Karoq i Hyundai Kona, test Suzuki Ignisa, test długodystansowy Toyoty Auris Hybird oraz opinię rozpisaną na dwa głosy o modelu KIA Optima PHEV.

Galeria

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności