[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe 6/2017

Rozmowy z menadżerami wysokiego szczebla firm Nissan, PKO Leasing S.A., Carefleet S.A. oraz Vianor/Nokian, raporty o car sharingu i sieci stacji paliw w Polsce oraz pierwszy test modelu Volkswagen Arteon w naszym kraju – to krótkie podsumowanie najnowszego wydania magazynu ” Menadżer Floty: Forum Biznesowe”.

Wywiady

Głównym tematem z okładki jest rozmowa, jaką przeprowadziliśmy z Iwoną Bartosik, piastującą stanowisko Fleet Manager Poland w Nissan Sales Central & Eastern Europe. Dyskutowaliśmy m.in. o crossoverach jako autach firmowych, wzroście popytu na modele Nissana w pierwszym półroczu 2017 r., rozwoju elektromobilności i celach działu flotowego.

Rynek leasingu w Polsce w głównej mierze opiera się na finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych. Na temat sytuacji w tej branży oraz wsparcia polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw rozmawialiśmy z prezesem zarządu PKO Leasing S.A., Andrzejem Krzemińskim.

Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A., wywiadzie z nami mówi m.in. o rozwoju rynku wynajmu długoterminowego, rosnącej świadomości sektora MŚP w kwestii finansowania pojazdów oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Z Michałem Antoszkiewiczem, menadżerem Nokian/ Vianor, dyskutowaliśmy na temat polskiego rynku oponiarskiego, nowości technologicznych, trendów w sprzedaży ogumienia oraz rekordu prędkości pobitego przez samochód na dwóch kołach.

Raporty

W najnowszym wydaniu publikujemy dwa duże raporty. Pierwszy z nich dotyczy szybkiego rozwoju rynku car sharingu w Polsce.

Drugi poświęciliśmy sieci stacji paliw w Polsce i usługom, jakie oferują koncerny z branży.

Menadżer w delegacji

Menadżer w delegacji to dział, który poświęcamy podróżom służbowym. W związku ze zbliżającym się okresem urlopowym, większość poradników jest związanych właśnie z nim. Tematy, które poruszamy, to: ubezpieczenia dodatkowe, autem służbowym na wakacje czy koszty wakacyjnej podróży samochodem.

Opinie

Tomasz Gorazdowski w kolejnej części specjalnego raportu dla Menadżera Floty z 3-miesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej odpowiada na pytanie, do którego kraju najchętniej by powrócił.

Beata Bublewicz i Mariusz Korpoliński zwracają uwagę na bardzo ważną kwestię – bezpieczeństwa dzieci na drodze i sposobów na jego podniesienie.

Adam Kornacki radzi, aby odpoczywać i podpowiada, jak się zrelaksować w trakcie jazdy samochodem.

Tomasz Kuchar pisze o rosnącej liczbie kilometrów dróg szybkiego ruchu, zastanawiając się przy tym, czy faktycznie większa liczba autostrad i ekspresówek przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa.

Rafał Jemielita był na wsi, w mieście, a nawet w Budapeszcie, ale według niego nic nie można porównać do podróży do Japonii.

Ile godzin jazdy potrzeba, by się nauczyć odpowiedzialności za kierownicą – pyta Klaudia Podkalicka. Wystarczy jedna – godzina jazdy wózkiem inwalidzkim.

Za kierownicą

Podczas Akademii Menadżera Floty, która odbyła się na początku czerwca w Toruniu, jako pierwsi w Polsce mieliśmy okazję sprawdzić potencjał drzemiący w modelu Volkswagen Arteon.

Poza tym testowaliśmy najnowsze crossovery i SUV-y, modele: Jeep Compass, Mazda CX-5, Renault Captur i Peugeot 5008. Publikujemy również kolejne wrażenia z testów długodystansowych Citroëna C3 i Peugeota 308 SW.

Ponadto w magazynie

W najnowszym wydaniu Państwa uwadze polecamy także:
– rozszerzoną wersję relacji z CAMP-u Menadżera Floty,
– relację z ProfiAuto Show 2017,
– artykuł o tym, jak flotowiec  zabezpiecza zarząd
– poradnik Thilo von Ulmensteina, partnera zarządzającego we fleetcompetence Group, o tym, jak krok po kroku stworzyć miedzynarodową politykę flotową,
– test samochodów marki Ford przeprowadzony przez pracowników firmy Arval,
– osobista skuteczność działania – co ją wzmacnia, a co osłabia? – poradnik z kompetencji miękkich dr Mirosławy Leopold
– tekst Witolda Chmarzyńskiego, radca prawnego i wspólnika w www.cclaw.com.pl, o najnowszych informacjach na temat zmian w akcyzie,
– poradnik Pawła Koczywąsa, ekperta ubezpieczeniowego, o tym, z czyjego pośrednictwa korzystać ubezpieczając flotę,
– case o tym, czego powinni spodziewać się przewoźnicy chcący skorzystać z systemów IT,
– artykuł o synergii w ruchu drogowym autorstwa Damiana Śmigielskiego.

Galeria

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności