[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, 2/2018

Tematem przewodnim drugiego w tym roku wydania magazynu Menadżer Floty: Forum Biznesowe jest rynek paliwowy. W numerze również m.in. wywiad z Andrzejem Krzemińskim, prezesem zarządu PKO Leasing, największej firmy leasingowej w Polsce. Prezentujemy także nowy dział EkoFlota, w którym m.in. omawiamy Ustawę o elektromobilności.

Raport – branża paliwowa

W raporcie o polskiej branży paliw publikujemy następujące artykuły:
– wywiad z doktorem Szymonem Araszkiewiczem, dyrektorem Information Market Consulting, który od lat odpowiada za realizację projektów doradczych dla branży paliwowej, na temat specyfiki prowadzenia stacyjnego biznesu i obsługi podróżnych;
– czym stacje paliw przyciągają klientów – zestawienie programów oferowanych przez koncerny działające na polskim rynku;
– rynek paliw alternatywnych w Polsce;
– zestawienie modeli oferowanych fabrycznie z instalacjami LPG marek Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Opel, Renault i Škoda.

Wywiady

PKO Leasing jest liderem rynku leasingu po 2017 r. z udziałem w rynku na poziomie 12% i poziomem sprzedaży ponad 8,1 mld zł. O bieżącej sytuacji rynkowej, fuzjach, działalności zagranicznej, innowacyjności i przyszłości branży rozmawialiśmy z Andrzejem Krzemińskim, prezesem zarządu PKO Leasing.

Już tradycyjnie na początku roku mieliśmy okazję spotkać się z drem Jackiem Pawlakiem, prezydentem Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe. Rozmawialiśmy nie tylko o japońskim koncernie, ale także o społecznej odpowiedzialności biznesu, najnowszych trendach w projektowaniu samochodów oraz o przyszłości motoryzacji.

Termy Maltańskie to największy w Polsce obiekt wykorzystujący naturalne wody termalne. m 2 . Z prezesem tego imponującego kompleksu – Jerzym Krężlewskim – rozmawialiśmy zarówno o biznesie, jak i motoryzacji.

O tym, co daje najwięcej satysfakcji w zarządzaniu flotą, oraz o problemach w codziennej pracy, a także korzyściach płynących ze szkoleń dla użytkowników samochodów służbowych w zakresie ekojazdy rozmawiamy z Katarzyną Orłowicz-Grzymkowską, menadżerem floty w Kompanii Piwowarskiej.

O najnowszych danych na temat wzrostu gospodarczego, czynnikach gospodarczych wpływających na polski rynek motoryzacyjny, zmianach, jakie czekają branżę leasingową i sektorze transportowym, dyskutowaliśmy z Marcinem Nieplowiczem, głównym ekonomistą Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Z V-Traffic Sales and Marketing Managerem firmy Mediamobile, Jackiem Saczukiem, rozmawialiśmy o procesie pozyskiwania oraz dystrybucji informacji o ruchu drogowym.

EkoFlota

W naszym nowym, stałym dziale publikujemy:
– ekonoewsy;
– samochody elektryczne zimą – czy zgodnie z powszechnie panującą opinią samochody elektryczne mają zimą drastycznie mniejszy zasięg?;
– Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych – co oznacza dla branży.

Opinie

Tomasz Gorazdowski (dziennikarz Polskiego Radia Programu III) relacjonuje tegoroczny Rajd Dakar.

Rafał Jemielita (redaktor naczelny autostuff.pl, dziennikarz TVN Turbo i Playboy) przedstawia samochody, które chciałby mieć w swoim garażu.

Adam Kornacki (TVN turbo) opisuje niezwykłą motoryzację na maleńkiej tajskiej wysepce Koh Tao (Wyspa Żółwia).

Klaudia Podkalicka pisze o tym, dlaczego współczesny Motorsport jest odarty z romantyzmu.

Za kierownicą

W dziale testów piszemy o modelach:
– Toyota Auris Hybrid, którą sprawdzał Artur Banaszak, wiceprezes firmy Syno Sp. z o.o..
– BMW X3,
– Mercedes-Benz Klasy X,
– Volkswagen T-ROC.

Ponadto w magazynie m.in.:

– wyniki za 2017 r. przedstawione przez Związek Polskiego Leasingu i Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów,
– druga część materiału o działach flotowych importerów, w którym prezentujemy sylwetki specjalistów z Audi Polska, BMW Group Polska, FCA Poland oraz Mercedes-Benz Polska,
– relacja z Akademii Menadżera Floty we Wrocławiu,
– artykuł Krzysztofa Sosnowskiego, partnera w Total Fleet Soultions, o problemach dot. bezpieczeństwa w polskich flotach,
– relacja z testów opon Goodyear na kole podbiegunowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *