[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, 10/2017

W najnowszym numerze m.in. relacje z II Międzynarodowych Targów EkoFlota oraz IAA Frankfurt 2017, rozmowy z przedstawicielami Volkswagen Leasing, Mercedes-Benz, Sygic i ITS oraz jeden z pierwszym w Polsce testów modelu Volkswagen T-ROC.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbyły się w dniach 6-7 października w Warszawie. W ciągu dwóch dni Targi odwiedziło ponad 5000 osób oraz ponad 100 przedstawicieli mediów. W trakcie wydarzenia polską premierę miał Jaguar I-PACE w wersji koncepcyjnej.

Targi poprowadzili znani z anteny TVN Turbo Adam Kornacki i Rafał Jemielita. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z wydarzenia, w której znajdą Państwo wypowiedzi Wystawców oraz obszerną fotogalerię.

Konferencja E-Mobility

Publikujemy ponadto relację z Konferencji E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport, która towarzyszyła II Międzynarodowym Targom EkoFlota. W gronie prelegentów znaleźli się specjaliści z różnych dziedzin z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi byli poseł Ireneusz Zyska, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, oraz Artur Michalski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Frankfurt 2017

Targi we Frankfurcie naprzemiennie z targami w Paryżu to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne jesieni. Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji była elektryfikacja motoryzacji.
Uzupełnieniem naszej relacji są komenatrze, których udzielili nam Klaudyna Gorzan, Kierownik Zespołu DS. PR, Škoda Polska, Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR marki SEAT, Tomasz Mucha, PR Manager Citroën i DS AUTOMOBILES, Robert Mularczyk, Public Relations & External Affairs Manager, Toyota Motor Poland, Tomasz Tonder, PR Manager marki Volkswagen oraz Wojciech Osoś, Dyrektor ds. Public Relations, General Motors Poland.

Wywiady

„Zarówno klienci, jak i użytkownicy samochodów będą coraz bardziej świadomie zarządzać swoim budżetem na mobilność, aby pokrywał ich potrzeby związane z życiem zawodowym i z życiem prywatnym” – mówi w wywiadzie z nami Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

„Polacy mają bardzo emocjonalne podejście do samochodów. Współgra to z moim stosunkiem do motoryzacji oraz stanowi dobrą podstawę działań dla takiej marki jak Mercedes-Benz” – uważa Marc Boderke, prezes Mercedes-Benz w Polsce, Czechach i Austrii, z którym rozmawialiśmy podczas targów we Frankfurcie.

„Auta elektryczne oraz hybrydowe mają niskie wskaźniki TCO, a obecne propozycje leasingu, jak np. nasz BMW Comfort Lease, pozwalają na uzyskanie niskich miesięcznych kosztów utrzymania” – wskazuje w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Gałaszkiewicz, BMW i Manager w BMW Polska.
Po raz pierwszy jesteśmy na Targach EkoFlota w Polsce i muszę przyznać, że ta impreza robi na nas duże wrażenie – mówi Stefan Janciga, sales manager firmy Sygic Business Solutions.

Ponadto z prof. nzw. dr. hab. inż. Marcinem Ślęzakiem, dyrektorem Instytut Transportu Samochodowego, rozmawialiśmy o tym, czy autonomiczność to przyszłość i jakie problemy stoją na drodze do jej wprowadzenia.

Relacje

Forum Biznesowe: Dzień dla Flot i Przedsiębiorców to szkolenie adresowane do właścicieli i kadry zarządzającej z sektora MŚP. Odbyło się w piątek 27 października w Gdańsku, w centrum AMBEREXPO. elem wydarzenia był rozwój kompetencji uczestników, integracja branży z regionu Pomorza oraz wymiana doświadczeń. Szkolenia przygotowali eksperci marek Fleet Partners, Cartrack, Business Lease, VIANOR i NaviExpert. Organizatorem był wydawca magazynu Menadzer Floty: Forum Biznesowe.
III Międzynarodowe Targi Paliwowe – Stacja i Biznes Przyszłości odbyły się w dniach 27-28 września we Wrocławiu. Jednym z wydarzeń towarzyszących była konferencja Elektromobilność na stacji paliw , której organizatorem był Menadżer Floty: Forum Biznesowe.

INFO-EKSPERT był pierwszą firmą, która poruszyła temat wartości rynkowej pojazdów w Polsce. W tym roku świętuje 25-lecie działalności. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala.
Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce świętuje w tym roku okrągłe, 20. urodziny. Spółka prowadzi działalność na polskim rynku od 1997 r. Główne obchody jubileuszu, pod nazwą „Car Leasing Day”, odbyły się w Mikołajkach.

Temat samochodów autonomicznych jest równie interesujący jak alternatywne źródła napędu. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na pierwszej konferencji dotyczącej pojazdów autonomicznych, zorganizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego.

W Warszawie odbył się finał konkursu na „Miejskie auto przyszłości”, podczas którego spośród 11 zakwalifikowanych projektów samochodów elektrycznych wyłoniono cztery najlepsze.

Opinie

Tomasz Gorazdowski pisze o tym, dlaczego Polacy i inne nacje kochają Toskanię. Klaudia Podkalicka opisuje przygotowania do zakończenia sezonu. Rafał Jemielita przybliża ewolucję marki Kia i dzieli się wrażeniami z jazdy Rolls-Roycem. Adam Kornacki pisze o tym, dlaczego mimo wielu lat w branży, wciąż czuje radość z jazdy.

Za kierownicą

W dziale relacje z dwóch wydarzeń, które u naszych redaktorów wywołały szybsze bicie serca: Audi Driving Experience i Porsche Driving Experience.

Jako jedni z pierwszych prezentujemy wrażenia z jazdy modelem Volkswagen T-ROC. Samochód przetestował Maciej Pertyński, jedyny polski juror plebiscytu World Car of the Year.

Sprawdziliśmy też innego, ciekawego crossovera – model KIA Stonic, a także Forda KA+, Mitsubishi L200 w unikalnej wersji Monster oraz Peugeota 308 po liftingu.

Ponadto w magazynie m.in.:

– testy opon zimowych i podsumowanie rynku oponiarskiego w Polsce,
– jak będzie wyglądało „tankowanie” elektryków,
– jak się bronić przed „drogowymi myśliwymi”
– przegląd flotowych gam marek Ford i Renault.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *