[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, 1/2018

W pierwszym numerze w 2018 r. publikujemy obszerny raport o branży flotowej i motoryzacyjnej.

Raport – rynek motoryzacyjny

W naszym najnowszym raporcie podsumowujemy rok 2017 i piszemy o najważniejszych premierach i trendach najbliższych miesięcy.

W raporcie:
– podsumowanie wyników rynku motoryzacyjnego w 2017 r.;
– kalendarz targów w 2018 r.;
– wyprzedaże samochodów z rocznika 2017;
– zestawienie nowych usług i produktów, które pojawiły się w 2017 r.;
– premiery motoryzacyjne 2018 r.;
– działy flotowe importerów – w pierwszej części przedstawiamy sylwetki specjalistów marek Hyundai Motor Poland, Kia Motors Poland, Nissan Sales CEE, ŠKODA Polska i Toyota Motor Poland;

Wywiady

Piotr Dulnik to pierwszy w historii firmy przedstawiciel lokalnych struktur kadrowych, który pełni funkcję prezesa zarządu Suzuki Motor Poland. Podczas naszej rozmowy podsumowujemy miniony rok, a także prognozujemy, co przyniesie najbliższa przyszłość japońskiej marce i całemu rynkowi motoryzacyjnemu.

Na terenie Warszawy jest diler, który zbudował firmę od podstaw i udało mu się stworzyć jeden z najlepszych salonów samochodowych nie tylko na Mazowszu, ale i w Polsce. Aby dowiedzieć się, jakie były początki oraz co przez te lata udało się osiągnąć, postanowiliśmy porozmawiać ze współwłaścicielem Auto Fus Group, Piotrem Fusem, oraz dyrektorem sprzedaży, Michałem Smolaną.

Opinie

Tomasz Gorazdowski (dziennikarz Polskiego Radia Programu III) radzi, jak podróżować dużo, a przy tym mało wydawać.

Rafał Jemielita (redaktor naczelny autostuff.pl, dziennikarz TVN Turbo i Playboy) wspomina zmarłego niedawno Dariusza Dobosza, szanowanego dziennikarza, który pisał dla wielu tytułów o samochodach i motocyklach.

W gronie felietonistów witamy Stanisława Dojsa, rzecznika prasowego Volvo Car Poland. W pierwszym tekście pisze o zmorze wielu mężczyzn – znalezieniu odpowiedniego ubioru biznesowego, w którym nie będą wyglądać jak kartofel, kelner albo pan od fizyki (przy pełnym szacunku do wymienionych zawodów).

Aktor i konferansjer Mariusz Korpoliński w kolejnym poradniku o wystąpieniach publicznych, radzi w jaki sposób posługiwać się mikrofonem.

Zarządzanie

Sławomir Wontrucki, prezes zarządu PZWLP, prezes LeasePlan Polska, przygotował specjalnie dla naszego magazynu obszerne zestawienie najważniejszych trendów w wynajmie długoterminowym.

Ostatnie 25 lat rynku flotowego w Polsce to doskonały materiał na niejedną książkę, pracę doktorską czy setki opracowań dyplomowych dla magistrów czy inżynierów – pisze Krzysztof Sosnowski, partner w Total Fleet Solutions.

Dr nauk prawnych Rafał Połeć (Logisfera FI Sp. z o.o.) przygotował materiał o wsparciu, jakie mogą uzyskać uczestnicy zdarzenia drogowego.

Technologie i trendy

Podsumowujemy targi Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, na których z roku na rok rośnie liczba pokazów związanych z branżą automotive.

Piszemy także o Mercedesie Sprinterze następnej generacji, który został zaprojektowany w ramach inicjatywy adVANce i ma być wzorcowym pojazdem przyszłości.

Paliwa i serwis

Ostatni rok był dla polskich kierowców czasem łaskawym – przynajmniej jeśli chodzi o koszty tankowania. Czy 2018 r. może być czasem zmiany nastrojów i tendencji w tym obszarze? O tym dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl.

Za kierownicą

Przetestowaliśmy luksusowe i pełne nowinek technologicznych Audi A8, nowa generację modelu SsangYong Rexton, jedno z nielicznych aut na rynku opartych na ramie, znacznie lepiej wykonane niż poprzednie wersje, a także Volkswagena Tiguana Allspace, bardziej pojemną i wyżej pozycjonowaną odmianę popularnego SUV-a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *