[RELACJA FOTO I WIDEO] Tesla Motors otwiera pierwszy punkt ładowania w Polsce

Tesla Motors przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Firma na początku stworzy własną sieć ładowania pojazdów. Przy okazji otwarcia pierwszego punktu z tzw. superchargerami, producent zorganizował jazdy testowe Modelem S dla potencjalnych klientów z naszego kraju.

Tesla otworzyła pierwszy punkt z szybkimi ładowarkami w Polsce 30 km na zachód od Wrocławia, przy autostradzie A4 na stacji Orlen w miejscowości Kostomłoty. Firma postawiła przy obiekcie cztery urządzenia pozwalające szybko uzupełnić prąd w samochodach.

Producent podaje, że przy pomocy superchargera w ciągu pół godziny można naładować baterie do poziomu, który pozwala na pokonanie 270 km. Dla porównania, w korzystając ze zwykłego gniazdka, w tym samym czasie uzyskamy zasięg dziesięć razy mniejszy.

W Kostomłotach zostały postawione cztery super ładowarki. W sumie w tym roku ma powstać siedem punktów Tesli w Polsce, w tym w Katowicach, Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Rzeszowie oraz Białymstoku.

Tesla Motors z okazji uruchomienia ładowarek, zorganizowała Kostomłotach w dniach 3-4 lipca jazdy testowe dla potencjalnych klientów. Niektórzy z nich pokonali kilkaset kilometrów, aby zasiąść za kierownicą Modelu S. Pod Wrocławiem pojawili się także właściciele Tesli, aby przetestować superchargery.

Do dyspozycji oddano kilka wersji elektrycznej limuzyny, w tym topową P90D, która w trybie Ludicrous (tłum. dosłowne – absurdalny) dysponuje mocą 762 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w niecałe 3 s. Kierowcy mieli m.in. możliwość wypróbowania trybu jazdy autonomicznej, który na zwykłej, polskiej drodze uruchamiał się bez problemu.

Jakie były pierwsze wrażenia testujących po kontakcie z Teslą Model S? O tym w filmowej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.