Odmrażanie szyb na telefon – Webasto prezentuje nową funkcję ogrzewania kabiny

Ogrzewanie postojowe to zmyślny wynalazek, który sprawdza się podczas chłodnych jesiennych i mroźnych zimowych dni. Firma Webasto opracowała nowy system do zarządzania tym urządzeniem na smartfony. Dzięki Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym praktycznie z każdego miejsca i w dowolnym momencie.

Skrobanie szyb, rozmrażanie zamków czy próby możliwie jak najszybszego nagrzania wnętrza stojącego przez całą noc na parkingu pojazdu nie należą do najprzyjemniejszych momentów w życiu kierowcy. Szczególnie, gdy całe nadwozie – łącznie z szybami – pokrywa cienka i trudna do usunięcia warstwa lodu. Idealnym rozwiązaniem pasującym do ogrzewania postojowego jest możliwość sterowania parametrami urządzenia – dzięki temu kierowca może zdalnie zadbać o odpowiednią temperaturę wnętrza kabiny.

„W przypadku naszej oferty kierowca może zdecydować się na kilka rozwiązań, które pozwolą sterować ogrzewaniem postojowym” – wyjaśnia Kamil Kleczewski, dyrektor handlowy i marketingu w Webasto Petemar. Najnowszym pomysłem firmy Webasto do sterowania ogrzewaniem postojowym jest technologia umożliwiająca skorzystanie z telefonu komórkowego wyposażonego w system Android lub IOS. – „Dzięki Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym Webasto praktycznie z każdego miejsca i w dowolnym momencie” – dodaje Kamil Kleczewski. – „Przy pomocy aplikacji można więc nie tylko włączyć i wyłączyć cały system, ale również wybrać pomiędzy trybami ogrzewania, wentylacji i automatycznym. Oprogramowanie pozwoli również na wybranie czasu pracy, sprawdzenie aktualnego statusu pracy, a nawet pomoże w sprawdzeniu pogody.”

Zalet związanych ze sterowaniem ogrzewaniem postojowym przez smartfon jest znacznie więcej. Aplikacja umożliwia ustawienie przypomnień – dzięki temu w określone przez kierowcę dni będzie on otrzymywać wiadomości lub SMS-y przypominające o aktywowaniu ogrzewania postojowego. Co więcej, również i w tym przypadku oddano do dyspozycji funkcję Heat Time Management. Dzięki niej ogrzewanie włącza się automatycznie w odniesieniu do godziny odjazdu samochodu.

Źródło: Webasto
oprac. MF/jab