Łączność w samochodach marki Volkswagen

Marka Volkswagen stworzyła nową aplikację „Volkswagen Connect”, która wspólnie z „DataPlug”, jest w stanie zapewnić pełną łączność prawie każdemu modelowi Volkswagena wyprodukowanemu po 2008 roku.

Nowa aplikacja „Volkswagen Connect” może zamienić niemal każdy pojazd marki Volkswagen w nowoczesny „Connected Car”. Aplikacja umożliwia korzystanie z wielu praktycznych funkcji informacyjnych i rozrywkowych. Urządzenie można ławo zamontować i jeśli kierowca sobie tego zażyczy, przekaże ono wybrane informacje o aucie za pomocą Bluetooth do smartfona i aplikacji „Volkswagen Connect”.

Nowa aplikacja „Volkswagen Connect” wraz z urządzeniem „DataPlug” staje się osobistym asystentem kierowcy, np. oprócz przejechanej trasy, może pokazywać sposób jazdy, dając wskazówki jak prowadzić auto w sposób przyjazny dla środowiska.

Funkcja „Mój Volkswagen” zapewnia dostęp do ważnych danych pojazdu, jak np. ilość paliwa w zbiorniku, napięcie akumulatora czy bieżący stan licznika kilometrów. Na ekranie smartfona pojawiają się również informacje o przebiegu jaki pozostał do kolejnego przeglądu serwisowego.

„Volkswagen Connect” to jedyne dopasowane i akceptowane przez Volkswagena urządzenie pozwalające zamienić model tej marki w „Connected Car” już poza fabryką. Jest ono bezpieczne technicznie, a przede wszystkim nie wpływa na gwarancję samochodu. Urządzenie dostępne jest za 1 zł w przypadku odbioru osobistego u dealera lub 29 zł w przypadku przesyłki kurierskiej.

Aplikacja działająca w systemach operacyjnych Android i iOS jest już dostępna do pobrania, działa z większością modeli Volkswagena od rocznika 2008.

Źródło: Volkswagen