Komunikator Cartrack – nowe mobilne narzędzie do zarządzania w firmie

Cartrack Polska wprowadził na rynek nową usługę (SaaS), której celem jest szybka komunikacja z pracownikami poprzez specjalną aplikację na telefon, która pozwala w pełni zdalnie tworzyć, delegować i weryfikować zadania na każdym etapie.

Nowy komunikator firmy Cartrack to system w znaczący sposób wspierający project management biznesu, nie tylko w obrębie firmowej floty samochodowej, ale pozwalający na wielowątkowe i wieloetapowe zarządzanie ludźmi w czasie i przestrzeni. Już nie trzeba kupować drogich urządzeń lub inwestować w rozbudowane integracje z firmowym CRMem – wystarczy telefon i biznes staje się bardziej poukładany.

Jak działa komunikator?

Komunikator Cartrack to narzędzie teleinformatyczne służące do komunikacji na linii pracownik-firma. Komunikator pozwala na wysyłanie pracownikowi zleceń osadzonych w konkretnym czasie na smartfona, zawierających szczegółowe dane i informacje na temat zadania, oraz posiadające możliwość kreowania etapów, jak i procesów autoryzacyjnych (zdjęcie, podpis). Komunikator pozwala śledzić postępy konkretnych zadań, a dzięki skomunikowaniu z systemem telemetrycznym Cartrack, w czasie rzeczywistym pokazuje również położenie pojazdów oraz pracowników. Komunikator Cartrack to wielowymiarowy kreator zadań pozwalający dowolnemu przedsiębiorcy i firmie skoordynować i ściśle kontrolować jakość, kompletność i sposób wykonywanych przez pracowników działań. Z poziomu dyspozytora dostępna jest webowa wersja Komunikatora, z którą łączy się dowolna ilość pracowników za pomocą darmowej i intuicyjnej aplikacji dostępnej w Apple Store i Sklepie Google.

Tworzenie zadań i etapów

Zapewnienie i zarządzanie mobilnością pracowników jest kluczowym wyzwaniem menadżerskim i biznesowym dzisiejszych czasów. Wyposażenie reprezentanta firmy w  podstawowe narzędzia pracy, jak samochód, laptop, telefon, czy dostęp do internetu, to za mało aby odnieść sukces. Ważnym składnikiem sprawnego i rentownego działania jest koordynowanie i sprawne żonglowanie procesami w czasie i przestrzeni.

Komunikator pozwala dowolne tworzyć i modyfikować zadania. System pozwala zaplanować ich epizodyczność lub powtarzalność, i tak zarządzić informacjami, aby pracownik wykonał konkretnie wyznaczoną przez nas ścieżkę, oraz potwierdził sposób jej wykonania w zadany sposób. Niezależnie od wielkości biznesu – czy masz 5 pracowników terenowych, czy 25 mobilnych ekip serwisowych czy 95 handlowców – dzięki temu urządzeniu lepiej skoordynujesz ich codzienną pracę.

Raportowanie realizacji procesów

Komunikator Cartrack pozwala w czasie rzeczywistym informować pracownika firmy (lean managera, project managera, spedytora, fleet managera) o bieżących problemach w działaniach operacyjnych (opóźnienia, awarie sprzętu, różne problemy po stornie odbiorcy działania). Realizację konkretnego działania możemy również podglądać i planować przesunięcia lub dalsze działania pracownika, oszczędzającym tym samym czas i pieniądze firmy. Oto przykłady:

Sieć piekarni: Codziennie rano 5 kierowców rozwozi świeże pieczywo łącznie do 25 punktów dystrybucji, a następnie wyznaczony pracownik pobiera puste skrzynie ze wszystkich punktów, inny realizuje zakupy przemysłowe dla firmy. Każdy pracownik codziennie otrzymuje listę punktów do których ma dostarczyć pieczywo. Za pomocą Komunikatora Cartrack zna dane tych punktów, może do nich bez problemu nawigować. System wymaga akceptacji etapu poprzez zrobienia zdjęcia punktu (witryna) oraz podpis zaopatrzeniowca w danym punkcie. Codziennie za pomocą komunikatora można zmieniać punkty docelowe danym pracownikom, a zadanie „zakupy” oraz zadanie „odbiór opakowań” dowolnie przydzielać któremuś z kierowców. W zadaniu „zakupy” można zdefiniować obowiązkowe dodanie zdjęcia otrzymanej FV, a przy zadaniu „odbiór opakowań” możemy zaprojektować konkretną trasę, aby nasz pracownik odbył jak najkrótszą trasę.

Firma serwisująca serwisy do kawy: zadanie jest tworzone gdy firma otrzyma zlecenie na naprawę konkretnego urządzenia. Zgodnie z wewnętrznymi procedurami specyficzne działanie podzielone jest na ścieżkę serwisową – obowiązkowe czynności, jakie serwisant musi wykonać zgodnie z polityką firmy. W jednym zadaniu definiujemy mu konkretne etapy i wymagamy ich potwierdzenia zdjęciami oraz opisem – kolejność realizacji tych czynności zostawiamy już po stronie naszych pracowników. Dopiero wykonanie pełnej i udokumentowanej diagnostyki pozwoli pracownikowi zamknąć zadanie.

Do systemu możemy zaimportować listę naszych klientów/odbiorców, dzięki czemu łatwiej zdefiniujemy punkty wizyt. Komunikator Cartrack pozwala również na wgranie listy zadań, stworzonych w pliku excel. Intuicyjnie i nowocześnie.

Szybko, mobilnie i nowocześnie

Wprowadzenie na rynek Komunikatora Cartrack podyktowane było chęcią dostarczenia przedsiębiorcom narzędzia dzięki któremu możliwe jest planowanie i optymalizacja procesów przy jednoczesnym bardzo prostym analizowaniu etapów i dokumentacji wykonawczej. Komunikator Cartrack pozwala samodzielnie z audytować biznes, raportować efekty i podejmować szybciej kluczowe decyzje. Cartrack Polska to firma nie tylko z sektora telemetrii ale i BIG DATA. Dostarczamy narzędzi i systemów zarządczych już nie tylko w odniesieniu do pojazdów służbowych, co nadal pozostaje kluczowym obszarem naszej działalności, ale i całego procesu business management. Jesteśmy podekscytowani, że wypuszczamy na rynek usługę, której instalacja zajmuje dosłownie minutę – pracownik pobiera aplikację i jest gotowy do efektywniejszego działania!

Z Komunikatora skorzysta każdy biznes, niezależnie od złożoności i wielkości. Każdy przedsiębiorca doceni fakt, że nie potrzebne są długie szkolenia implementacyjne, integracje systemowe czy zakup drogiego sprzętu lub oprogramowania. Wystarczy aplikacja webowa i pobranie darmowej wersji na smartfony – i do dzieła! To kompletna, złożona i elastyczna usługa na niesamowicie wysokim poziomie. Niezależnie od branży, wielkości firmy czy komplikacji procesów – Komunikator Cartrack pozwala samodzielnie zbudować matrycę zadań i zdalnie zarządzać działaniem dowolnej liczby pracowników. Komunikator to pomoc w zwiększeniu efektywności pracy dowolnego zakładu pracy, co wobec trudniejszych epidemicznych czasów, jest kluczowe w utrzymaniu dobrej kondycji finansowej firmy – podsumowuje Kamil Jakacki, dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Cartrack Polska.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *