Iveco i Plus będą pracować nad rozwojem autonomicznych ciężarówek

Iveco, marka CNH Industrial N.V., poinformowała o popisaniu porozumienia o współpracy z Plus, czołową globalną firmą projektującą autonomiczne samochody ciężarowe, w sprawie rozwoju takich pojazdów. Zgodnie z postanowieniami niewiążącego porozumienia, Iveco i Plus zainstalują system w pełni autonomicznej jazdy PlusDrive w najnowszej generacji ciężarówki S-WAY.

Współpraca będzie obejmować także badanie możliwości wykorzystania silnika Iveco zasilanego skroplonym gazem ziemnym (LNG) do napędzania wspólnie zaprojektowanych samochodów ciężarowych.

 „Współpraca z firmą Plus stanowi doskonałą okazję do przyspieszenia rozwoju najwyższych poziomów automatyzacji pojazdów ciężarowych. IVECO pracuje już z wybranymi firmami nad zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę, ale jeżeli chodzi o autonomię poziomu 4, niezbędne jest stworzenie ekosystemu partnerów. Plus — jako technologiczny lider, współpracujący z dostawcami komponentów tego samego kalibru — jest doskonałym partnerem w tym przedsięwzięciu” — powiedział Marco Liccardo, dyrektor ds. technologii i cyfryzacji w Iveco.

Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z Iveco jako firmy, która podziela naszą wizję bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości, dzięki autonomicznym pojazdom ciężarowym. Nasze zespoły będą ściśle współpracować przy projektowaniu oraz wdrażaniu autonomicznych ciężarówek, w tym dwa modeli napędzanych gazem ziemnym. Globalna obecność Iveco w ponad 160 krajach pozwoli przyspieszyć komercjalizację naszych rozwiązań oraz lepiej wypromować atuty naszej technologii autonomicznej jazdy”— tłumaczy Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus.

Plus, której siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej, już dziś stosuje technologię w pełni autonomicznej jazdy, umożliwiającą autonomiczny komercyjny transport na dużą skalę.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *