Komercyjne modele Opel i Vauxhall z fabrycznym systemem telematyki

Marka Opel i jej brytyjski odpowiednik – Vauxhall, ogłosiły, że klienci biznesowi mogą teraz zamawiać samochody firmowe z zainstalowanym fabrycznie systemem telematyki dostarczanym przez firmę Masternaut. Usługa dostępna jest póki co na wybranych rynkach europejskich.

Przejęty w marcu przez francuski koncern PSA Peugeot Citroen jest pierwszym producentem na świecie, który oferuje zintegrowane rozwiązanie, oszczędzając pieniądze i czas.

Według analiz ekspertów marki Opel dzięki zastosowaniu systemu telematycznego firmy będą mogły w stanie nawet pięciokrotnie obniżyć swoje koszty użytkowania pojazdów komercyjnych. Dane są zarządzane i dostępne za pośrednictwem platformy Masternaut Connect. Wśród zgromadzonych informacji znajduje się lokalizacja pojazdu i zużycie paliwa, dzięki czemu floty mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami. Pierwszymi rynkami, które mają być obsługiwane, są Wielka Brytania, Niemcy i Holandia oraz Belgia. Latem z usług niemieckiej marki skorzystają klienci biznesowi w Luksemburgu i Francji.

Źródło: PSA, Opel
oprac. MF/jab