Karta DKV dla flot aut osobowych w sklepie online

DKV Euro Service startuje ze specjalnym pakietem dla flot samochodów osobowych i ze sklepem online, w którym można zamówić kartę w 5 minut. To efekt przeniesienia preferencyjnych cen paliw oferowanych dotąd branży transportowej na małe firmy, także jednoosobowe.

Digitalizacja karty DKV to efekt rozwoju nowej linii biznesowej DKV Euro Service, dedykowanej posiadaczom samochodów osobowych. Operator wprowadził rozwiązanie „pudełkowe”, które nie wymaga zabezpieczeń. Kartę można zamówić w kilka minut w sklepie online. Siłą tej oferty ma być przeniesienie atrakcyjnych cen paliw, wynegocjowanych dla rynku transportowego, na firmy dysponujące autami osobowymi. Przykładem jest sieć ponad 350 stacji paliw lokalnych, polskich marek, gdzie wszyscy posiadacze karty DKV tankują 20-40 groszy taniej niż standardowa cena w okolicy.

5000 punktów

Drugi atut to bardzo szeroka sieć stacji, najszersza w Polsce dostępna przy użyciu jednej karty flotowej. W jej skład wchodzi już blisko 5000 lokalizacji. Są to stacje wszystkich dużych koncernów oraz wspomniane wyżej punkty lokalnych operatorów, łącznie 22 marki. Aktualne ceny i najtańsze punkty w okolicy można wyszukiwać w łatwiej aplikacji mobilnej o nazwie „DKV”.

W ciągu ostatnich lat mocno przyglądaliśmy się flotom i małym firmom, ich potrzebom, ilościom paliwa zużywanego przez pojazdy, wypłacalności. Dużo też rozmawiamy z klientami. Widzimy, jak technologia i e-usługi wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia. W efekcie postanowiliśmy wypracować uproszczony produkt, który odpowiada absolutnej większości potrzeb klientów flotowych. Kartę można zamówić online w 5 minut – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

Nowi są także adresaci oferty. Prawnik, lekarz, doradca czy architekt, osoby prowadzące dowolny typ działalności gospodarczej, także jednoosobowej. Pakiet kierowany jest również do flot aut osobowych i dostawczych każdej wielkości.  – Takie firmy potrzebują elastyczności. Nie wprowadzamy więc żadnych wymogów w zakresie minimalnej ilości tankowanego miesięcznie paliwa – dodaje Michał Bałakier.

Także dla „elektryków”

Operator udostępnia kartę flotową w trzech wariantach. Najprostszy to karta standard, która umożliwia tankowanie i serwisy na stacjach – m.in. myjnie i naprawy. Drugi wariant to karta „neutralna pod względem CO2”, gdzie od każdego tankowania DKV odprowadza kilka centów na organizację non profit, prowadzącą globalne programy ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Trzecia opcja to karta oferująca dodatkowo ładowanie pojazdów prądem. Płacenie kartą DKV za prąd do samochodów już wkrótce dostępne będzie w Polsce. Dziś możliwe jest w 28 tysiącach punktów w Niemczech, Austrii, Francji, Belgii i Holandii, a także w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii.

Wydanie i wymiany karty są darmowe, a karta dostarczana jest w ciągu tygodnia. Jedynym kosztem jest kilkuzłotowy miesięczny abonament. Jeśli więc planujemy dłuższy okres odłożenia karty na półkę, warto porozumieć się z operatorem.

Bezpieczne zakupy

W serwisie eReporting DKV można zarządzać swoimi kartami, wprowadzać limity tankowań, a także dowolnie aktywować i dezaktywować swoje karty. Tu też znajdziemy e-faktury oraz historię transakcji, którą analizować można wedle potrzeb. Usługi te są bezpłatne. To, że sam proces wydania karty jest szybki i nowoczesny, nie oznacza, że mniej bezpieczny. Ofertę flotową poprzedziły wieloletnie analizy ryzyka. Operator prowadził w Polsce ponad półroczne analizy jej działania na testowej grupie klientów. Mimo, że proces odbywa się online, każdy klient jest weryfikowany pod kątem obecności w KRD i innych rejestrach dłużników. Każda karta zabezpieczona jest kodem PIN.