Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczyna sezon z nowymi zawodnikami

Wraz z nowym rokiem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wita w zespole nowych kolarzy. W nadchodzącym sezonie do reprezentacji dołączą Zuzanna Krzystała i Aleksandra Podgórska oraz Stanisław Nowak i Bartłomiej Wawak. W najbliższych latach planowany jest rozwój drużyny oraz intensywne przygotowania do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

Głównym celem na ten sezon jest zbudowanie odpowiedniego zespołu, który umożliwi zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Pozostałe cele drużyny to, przed wszystkim, starty w indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostwach Polski, pucharach świata, największych imprezach typu maratony w Polsce i na świecie oraz w wyścigach przełajowych.

Niezmiennie, zespół będzie trenowany przez Bogdana Czarnotę. Nowi zawodnicy, który dołączyli do zespołu zostali wybrani na podstawie licznych osiągnięć sportowych, a także wyróżniającej się woli walki oraz determinacji. Pod koniec 2018 roku pożegnaliśmy zawodników, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do licznych sukcesów zespołu na arenie krajowej i międzynarodowej – Katarzynę Solus-Miśkowicz, Michalinę Ziółkowską, Bartosza Janowskiego oraz Jakuba Zamroźniaka. Cała czwórka dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji oraz dumy. Z początkiem lutego ponad dwuletnią przygodę z drużyną Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zakończy także Marek Konwa, który po raz ostatni wystartuje w barwach zespołu w Mistrzostwach Świata CX w Bogense w Danii.

 

Wraz z rozpoczęciem 2019 roku wprowadziliśmy w zespole wiele zmian. Jesteśmy przekonani, że nowi zawodnicy wniosą do drużyny dużo pozytywnej energii i motywacji, która przełoży się na znakomite wyniki podczas startów. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom zawodnicy zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team będą mieli okazję reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Kasi, Michalinie, Kubie, Bartkowi i Markowi za kilometry przejechane w naszych barwach, zdobyte tytuły i zaangażowanie w rozwój zespołu. – powiedziała Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe.