Nowa inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce

W Emilianowie pod Warszawą powstaje najbardziej zaawansowany technologicznie autoryzowany serwis Mercedes-Benz Trucks. To kolejna inwestycja przeprowadzana przez koncern Daimler AG na terenie naszego kraju, po potwierdzeniu budowy zakładu produkcyjnego w Jaworze na Dolnym Śląsku.

Nowy obiekt będzie spełniać wszystkie najnowsze standardy serwisowe, a ponad to jak zapowiadają przedstawiciele niemieckiego koncernu, będzie charakteryzował się wysoką wydajnością, zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także ma imponować swoją pojemnością.

Punkt serwisowy powstanie w Emilianowie pod Warszawą. Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., zakończenie budowy planują na koniec 2017 roku, a przeniesienie działalności z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej do własnej siedziby w Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 roku.

Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, przez co zyskuje na znaczeniu dla Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu 25 procent przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej. Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzi
o usługi serwisowe w Polsce – mówi Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa. Jest on położony blisko trasy S8, to sprawia, że dojazd będzie wygodny i szybki, a jednocześnie łatwo dostępny dla poruszających się tranzytem kierowców do krajów nadbałtyckich. Punkt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych, doskonale wyszkoloną załogę, ponadto magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnię, a w części przeznaczonej dla klientów strefę, w której kierowcy będą mogli odpocząć, a nawet przenocować w wygodnych pokojach. – „Chcemy zapewnić najlepsze warunki zarówno naszym pracownikom, jak i kierowcom” – dodaje Wojciech Wilusz Kierownik Serwisu Samochodów Ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa.

Jest to kolejna inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce. W tym roku został już otwarty nowy obiekt TruckStore w Nadarzynie pod Warszawą, który zajmuje się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych.

Źródło: Mercedes-Benz