Czy na pewno Twój serwis umie wymienić opony?

Certyfikat Oponiarski to bezpieczeństwo opon Twojej floty.
 

Gdy powierzamy warsztatowi wymianę opon naszej floty, oddajemy bezpieczeństwo pracowników w ręce serwisantów. Ich najgorszym doradcą podczas pracy jest pośpiech – chcąc obsłużyć jak największa ilość klientów mogą popełnić wiele błędów, które narażą korzystających z ich usług na niebezpieczeństwo nawet bezpośrednio po wyjeździe z warsztatu. Nierzadko nie przyglądamy się wykonywanej przez serwisantów pracy – a nawet, gdybyśmy mogli, to ilu z nas zna procedury wymiany opon i mogłoby obiektywnie ocenić usługę, za którą płaci? Certyfikat Oponiarski – projekt Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i TÜV SÜD – to jedyne zapewnienie i wyznacznik wysokiej jakości usług serwisów oponiarskich.

W Polsce działa blisko 12 tys. serwisów zajmujących się oponami, o bardzo zróżnicowanym poziomie obsługi i kultury technicznej. Przy wymianie opon serwisanci mogą popełnić szereg błędów – tego jednak jako klient nie zauważymy, bo nie mamy wstępu na halę. Dlatego Polski Związek Przemysły Oponiarskiego wprowadza system oceny i wyróżnienia profesjonalnych serwisów w oparciu o niezależny audyt wyposażenia i kwalifikacji.

 

Warsztaty, które przeszły audyt TÜV SÜD i otrzymały Certyfikat Oponiarski Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego można znaleźć na stronie certyfikatoponiarski.pl

W czasie jazdy z prędkością autostradową opony kręci się ponad 1000 razy na minutę. Tu nie ma marginesu na błędy i zaniedbania przy obsłudze. Serwis opon ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo drogowe – dotychczas klient miał ograniczone możliwości oceny, komu powierza swój samochód.

– Konkurowanie wyłącznie ceną i czasem usługi tak ważnej, jak wymiana opon, to droga donikąd. Certyfikat Oponiarski PZPO jest szansą dla profesjonalnych serwisów na wypromowanie swoich usług przez ich wysoką jakość i w ten sposób odróżnienie się od przypadkowych punktów wymiany opon, których jest wiele w każdej większej miejscowości. Kryteria certyfikacji są transparentne i mogą być świetnym narzędziem dla zarządzających warsztatami – zarówno zrzeszonymi w sieci, jak i niezależnych – na sprawdzenie umiejętności pracowników oraz poprawę konkurencyjności serwisu jeszcze przez przystąpieniem do audytu wykonywanego przez TÜV SÜD. Nie pozostawiamy jednak serwisów samym sobie – przeprowadzamy szkolenia przygotowujące do certyfikacji, bo wierzymy, że czas poświęcony na rozwój serwisantów i ich umiejętności zawsze się zwraca w postaci lojalnych i zadowolonych klientów. Błędy popełnione przez serwisy oponiarskie mogą generować ogromne koszty dla menadżerów i właścicieli flot – nie warto ryzykować bezpieczeństwa pracowników powierzając wymianę opon przypadkowemu warsztatowi. PZPO i TÜV SÜD gwarantują klientom i serwisom niezależność w ocenie i przyznawaniu Certyfikatu oraz profesjonalny audyt – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

 
Przyznanie certyfikatu jest poprzedzone audytem technicznym, w czasie którego jest badane:

  • wyposażenie techniczne warsztatu,
  • umiejętności serwisantów,
  • warunki BHP dla pracowników,
  • poziom obsługi klienta i podstawowe wygody (parking, łazienka, poczekalnia).

 
Z uwagi na duże zróżnicowanie jakości usług w serwisach zajmujących się oponami w Polsce w Certyfikacie Oponiarskim 3 poziomy zaawansowania w obsłudze opon:

  • SERWIS DOBRY – podstawowe usługi wykonywane na wysokim poziomie, podstawowe i serwisowane wyposażenie nadające się do większości pojazdów, podstawowe udogodnienia dla klientów
  • SERWIS BARDZO DOBRY – kryteria poziomu DOBREGO oraz bardziej zaawansowane wysposażenie, większa dokładność obsługi, dodatkowe umiejętności mechaników, lepsze warunki w strefie klienta
  • SERWIS WZOROWY – kryteria poziomu DOBREGO i BARDZO DOBREGO oraz bardzo zaawansowane wyposażenie, najwyższe kompetencje serwisantów, dodatkowe usługi oponiarskie, najwyższy standard obsługi klienta oraz weryfikacja przez tajmeniczego klienta.

 
Certyfikat Oponiarski obowiązuje przez 2 lata, pod warunkiem wykonania skróconego audytu nadzoru po roku od przyznania Certyfikatu.
 
– Inne wyróżnienia serwisów oponiarskich, często nazywające się „certyfikatami”, nie są oznaką przejścia audytu, do którego warsztat musiał się przygotować i przejść wymagające szkolenia. Chcemy, aby serwisy, które pozytywnie przejdą audyt TÜV SÜD były łatwe do znalezienia nie tylko na mapie na stronie certyfikatoponiarski.pl. Wyróżnikami Certyfikatu Oponiarskiego, jakie dostają wszystkie serwisy pozytywnie kończące audyt są: duża tablica z logo Certyfikatu i wskazaniem poziomu obsługi oraz segmentu; naklejki na wejście oraz Certyfikat w formie dyplomu – dodaje Piotr Sarnecki.

 
Certyfikowany serwis zadba o opony Twojej floty!

  • Nie uszkodzi opony (stopki, drutówki, rowków bieżnika i warstw wewnętrznych) ani felgi.
  • Oczyści prawidłowo felgę.
  • Dokręci koła odpowiednimi kluczami, z odpowiednią dla danego samochodu siłą.
  • Wymieni zawory w kole i zadba o prawidłowe ciśnienie.
  • Użyje profesjonalnych i serwisowanych narzędzi oraz urządzeń.
  • Kiedy trzeba, będzie umiał w bezpieczny dla kierowcy sposób naprawić przebitą oponę.

 
Szukaj certyfikowanych serwisów oponiarskich!

  • Do 140 kryteriów audytu.
  • Profesjonalne i serwisowane wyposażenie.
  • Szkolenia dla obsługi.
  • Wysoka jakość usług.

Mapę certyfikowanych serwisów, kryteria i procedury znajdziesz na stronie certyfikatoponiarski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *