Zielone Łazienki Królewskie z Renault ZOE i Twizzy

Muzeum Łazienki Królewskie zyska przyjazny dla środowiska transport na mocy umowy partnerskiej z Renault Polska. Po parku już wkrótce będą jeździły dwa pojazdy Renault Twizy, a oprócz tego muzeum będzie wykorzystywać w pełni elektryczne auto miejskie Renault ZOE. Projekt jest realizowany we współpracy z firmą ENGIE. W ramach projektu w Muzeum Łazienki Królewskie będą wykorzystywane stacje ładowania aut elektrycznych integratora usług eMobility – ENGIE.

W ramach umowy partnerskiej Renault Polska przekazuje na rzecz Muzeum Łazienki Królewskie dwa elektryczne, czterokołowe pojazdy Renault Twizy w wersji cargo pozwalającej na przewiezienie niewielkiego ładunku. Dzięki kompaktowym wymiarom będą one mogły bez przeszkód przemieszczać się po parkowych alejkach. Muzeum będzie również korzystać z elektrycznego samochodu Renault ZOE. Pojazdy z napędem elektrycznym zapewnią pracownikom cichy i przyjazny dla środowiska naturalnego transport.

Partnerem projektu jest firma ENGIE. Firma umieści punkty ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Łazienek. ENGIE jako integrator usług eMobility ze swojej oferty wybrał rozwiązania do ładowania aut zgodne z wymaganymi standardami przez Renault. Zgodnie z objętą strategią oferowane będą ładowarki dwóch producentów: EVBOX oraz GARO.

źródło: Renault