Współpraca marki Toyota z Avis Budget Group

Toyota Connected North America zawarła partnerstwo z Avis Budget Group. Toyota dostarczy wypożyczalni Avis samochody połączone w chmurze oraz dostęp do platformy usług mobilnych Mobility Services Platform.

Należąca do Toyoty firma Toyota Connected North America, zajmująca się systemami łączności samochodów i przetwarzania Big Data, rozpoczęła wieloletnią współpracę z Avis Budget Group – globalnym dostawcą usług wynajmu samochodów. Toyota dostarczy firmie Avis Budget Group 10 000 aut połączonych w chmurze oraz dostęp do platformy usług mobilnych Mobility Services Platform.

Avis Budget Group wykorzysta należącą do Toyoty platformę MSPF, aby dostarczyć użytkownikom bardziej zaawansowanych funkcji oraz zwiększyć wydajność usług.

Dostępna na platformie MSPF aplikacja API do przetwarzania danych będzie zbierać i dostarczać informacje o wynajmowanych samochodach, takie jak przebieg i pokonany dystans, poziom paliwa czy lokalizacja samochodu. Będą z nich korzystać w czasie rzeczywistym zarówno operatorzy Avis, jak i klienci firmy za pośrednictwem aplikacji na telefon.

Platforma MSPF Toyoty jest już wykorzystywana przez wiele firm i systemów, m. in. w programach car-sharingowych, serwisach wyceniających koszty ubezpieczenia używanych samochodów czy serwisach obsługi flot.