Wrocławska fabryka Volvo wyprodukuje autobusy dla Brukseli

Firma Volvo Buses otrzymała z Brukseli zamówienie na 90 autobusów hybrydowych. Dzięki temu zamówieniu liczba zelektryfikowanych autobusów, które firma sprzedała dotąd klientom na całym świecie przekroczyła 4000 sztuk.

STIB-MIVB, przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu publicznego na terenie Brukseli, złożyło zamówienie na 90 autobusów Volvo 7900 Hybrid. Autobusy te zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, która jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie.

Volvo sprzedało do Belgii 90 hybryd i 101 hybryd elektrycznych. Zamówienie obejmuje również obsługę serwisową i konserwację autobusów, którą zajmie się brukselski oddział Volvo Trucks Center.

Volvo 7900 Hybrid podczas postoju, ruszania i aż do osiągnięcia prędkości 15–20 km/h jest autobusem napędzanym całkowicie energią elektryczną i nie emituje spalin. W miarę wzrostu prędkości uruchamiany jest mały silnik wysokoprężny. Autobus Volvo 7900 Hybrid, w porównaniu z odpowiednikiem napędzanym silnikiem wysokoprężnym, zużywa o 30–40% mniej paliwa. Natomiast emisja cząstek stałych i tlenków azotu jest w jego przypadku o 50% niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *