W Katowicach otwarto pierwszy w Polsce salon Alpine

Kultowa marka Alpine, która w zeszłym roku zawitała do Polski, doczekała się reprezentacyjnego salonu. W Katowicach rozpoczął działalność salon sprzedaży Alpine. W Polsce zamówiono dotychczas 29 Alpine, z czego 20 wydano już klientom.

Salon marki Alpine w Katowicach wyróżnia się butikowym, ciepłym wnętrzem, rzadko spotykanym w salonach samochodowych. Został podzielony na część ekspozycyjną oraz część obsługi klienta. Obsługa salonu to specjaliści przeszkoleni w fabryce Alpine, w Dieppe.

 

Wśród eksponowanych aut w salonie znajdziemy najnowsze modele A110 Pure i Légende. Oba modele mają taką samą charakterystykę techniczną jak A110 Première Edition: tę samą aluminiową konstrukcję, silnik 1,8 l o mocy 252 KM umieszczony centralnie oraz przednie i tylne zawieszenie z podwójnymi wahaczami trójkątnymi. Samochody można zamawiać w kolorach: Biel Opalizująca, Niebieska Otchłań i Szary Tonnerre. Pełna paleta kolorów lakieru obejmuje również kolory Niebieski Alpine i Głęboką Czerń, które były już oferowane w modelu Première Edition.

 

W nowym salonie można kupić szwajcarskie zegarki Tissot, międzynarodowego partnera Alpine: zegarek Tissot V8 Alpine oraz limitowany Tissot PRS 516 Alpine. Z myślą o kierowcach pragnących wykorzystać możliwości zegarka i samochodu w maksymalnym stopniu marka Tissot we współpracy z Alpine zaprojektowała dwa zegarki będące elementem wyposażenia samochodu. Tissot Alpine On Board Automatic oraz Tissot Alpine On Board Quartz można łatwo odpiąć od paska i wpiąć do specjalnego aluminiowego uchwytu stanowiącego element deski rozdzielczej samochodu. Zegarki z serii On Board dostępne będą od kwietnia 2019 roku.

 

Dodatkowo w salonie Alpine w Katowicach można również obejrzeć i zakupić akcesoria, odzież, zabawki Alpine https://boutique.alpinecars.com/en/

Źródło: Alpine