Volvo zmienia plany produkcyjne

Agencja Bloomberg podała, że konflikt handlowy między Chinami a USA wpływa na plany produkcyjne marki Volvo. Wojna handlowa odbije się na takich modelach jak: S60, S90, XC60 i XC90.

Wojna handlowa między Chinami a USA zaczyna zbierać żniwo. Najlepszym tego przykładem są wstrzymane plany związane z eksportem do Państwa Środka modelu S60, kilka miesięcy po rozpoczęciu produkcji w USA. Koncern wstrzyma równiez import modelu XC60 oraz radykalnie ograniczy dostawy modelu S90 do USA. Oba auta (XC60 oraz S90) są produkowane w Chinach.

Anders Gustafsson, Prezes oddziału Volvo w Stanach Zjednoczonych poinformował, że firma chcąc skupić się na zaopatrywaniu rynku amerykańskiego zamierza przestawić się głównie na eksport sedana S60 z fabryki w pobliżu Charleston w stanie Karolina Południowa. „Mamy globalną strukturę produkcyjną, która pomaga nam manewrować na trudnych wodach” – zaznaczył.

Władze Państwa Środka określają spór celny z USA, jako największą wojnę handlową w historii gospodarki. USA wprowadziły cła na chiński eksport wart 250 mld dolarów rocznie. Według przedstawicieli USA, chińskie praktyki handlowe są nieuczciwe. Chiny odpowiedziały taryfami na sprowadzane z USA towary warte 110 mld dolarów rocznie.