Volvo Polestar 2 w 2020 roku

Serwis Automotive News podał, że zelektryfikowany model Polestar 2 będzie zintegrowany z systemem Android. Pozwoli to na dokładniejszą kontrolę funkcji pojazdu. Informacja ta została ogłoszona podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

Połączenie systemu Android z wewnętrznym oprogramowaniem Sensus pozwala na korzystanie z głosowego systemu Asystenta Google oraz na kontrolowanie map, nawigacji, systemu rozryswki i innych aplikacji.

Firma Google podpisała podobne umowy partnerskie z sojuszem Renault-Nissan-Mitsubishi. Większość koncernów korzysta obecnie z oprogramowania Android Auto i CarPlay od Apple, które po podłączeniu smartfona pozwalają wyświetlać na ekranie pojazdu ograniczoną liczbę aplikacji.

System Android na początku pojawi się w architekturze CMA. Obecnie korzysta z niej XC40 i będzie wykorzystany w Polestar 2, który ma być konkurentem dla Tesli Model 3. Volvo planuje również zmodernizować oprogroamowanie SPA, funkcjonującego w V90, S60 i XC60. W 2021 roku wraz z nowym modelem XC90 zadebiutuje zaś SPA2. Volvo zaplanowało też współpracę z dedykowanym partnerem rozwiązującym problemy powstałe po wprowadzeniu systemu.

Źródło: wnp.pl