Volkswagen Samochody Użytkowe – najlepsze półrocze marki w Polsce

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku zarejestrowano 4011 nowych pojazdów z gamy Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Jest to najlepszy wynik w historii marki.

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, liczba rejestracji wzrosła o 46,05%. Udział marki VWU w rynku samochodów dostawczych wzrósł do 11,08%.

Najpopularniejszym modelem jest Caddy, którego w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku zarejestrowano 1672 sztuki. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku popyt na małe dostawcze auto Volkswagena wzrósł o 8,29%.

Ponad pięciokrotnie większy przyrost (+52,88%) liczby rejestracji w porównaniu do pierwszej połowy 2015 r. zanotowały samochody z serii T. Modele T6 mają aż 24-procentowy udział w swoim segmencie, co oznacza, że co czwarte auto rejestrowane w tej klasie to Transporter, Multivan, Caravelle lub California.

Niemal stuprocentowy wzrost liczby rejestracji zaliczył w pierwszym półroczu 2016 roku do pickup  Volkswagen Amarok. 326 zarejestrowanych sztuk czyni go najpopularniejszym samochodem w swojej kategorii w Polsce.

Crafter, największy z modeli marki Volkswagen Samochody Użytkowe, również ma za sobą udane półrocze (608 szt.; +9,95%). Jego pozycję na tle konkurentów zapewne wzmocni model nowej generacji, którego debiut jest planowany w drugiej połowie tego roku. Nowy Crafter produkowany będzie w Polsce.

Źródło: Volkswagen Samochody Użytkowe