Volkswagen rozpoczął sprzedaż nowego Polo

Można już składać zamówienia na model Volkswagen Polo szóstej generacji.  Ceny zaczynają się od 44 490 złotych za podstawową wersję „Start” z silnikiem o mocy 65 KM. 

Nowy Volkswagen Polo to jeden z najnowocześniejszych samochodów segmentu B na świecie. Model ten skonstruowany został po raz pierwszy na modułowej platformie MQB. W porównaniu ze swoim poprzednikiem nowy model stał się większy – nadwozie jest dłuższe o pond 8 cm i szersze o prawie 7 cm. Znacznie wzrosła też pojemność bagażnika: z 280 do 351 litrów.

Polo nowej generacji oferowane jest w pięciu wersjach wyposażenia – Start, Trendline, Comfortline i Highline oraz jako model specjalny – Beats (wyposażony m.in. w 300-watowy system dźwiękowy). Ponadto dostępne jest sportowe Polo GTI (z silnikiem o mocy 147 kW/200 KM).

Wszystkie wersje Polo są seryjnie wyposażone w system „Front Assist” monitorujący przestrzeń przed autem z funkcjami hamowania awaryjnego „City” oraz rozpoznawania pieszych. Ponieważ w konstrukcji auta wykorzystano modułową platformę MQB, możliwe stało się wyposażenie go w wiele systemów asystujących dostępnych za dopłatą. Znajdują się wśród nich aktywny tempomat „ACC” (teraz działa do prędkości 210 km/h), asystent zmiany pasa ruchu „Blind Spot Detection” z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego oraz częściowo automatyczny system parkowania „Park Assist”.

Nowe Polo zostało wyposażone w system multimedialny z ekranami o przekątnej od 6,5 do 8,0 cala. Urządzenia te są pokryte szkłem, co nadaje im wygląd smartfona. Do nowego Polo Volkswagen oferuje również cyfrowe wskaźniki „Active Info Display”.

W chwili rozpoczęcia sprzedaży do nowego Polo są dostępne cztery silniki benzynowe o pojemności 1,0 litra i mocy 48 kW/65 KM, 55 kW/75 KM, 70 kW/95 KM i 85 kW/115 KM. Dwie mocniejsze jednostki napędowe to turbodoładowane silniki TSI. Najmocniejszym silnikiem benzynowym jest dwulitrowy silnik o mocy 200 KM oferowany w Polo GTI. Gamę jednostek napędowych uzupełniają dwa diesle 1.6 TDI o mocy 80 i 95 KM. Modele z silnikami o mocy od 70 kW wzwyż są oferowane również z dwusprzęgłową, 7-biegową przekładnią (DSG).

Do wszystkich wersji wyposażenia, z wyjątkiem podstawowej Start, Volkswagen oferuje teraz Pakiet Komfort w bardzo atrakcyjnej cenie. Na przykład w wypadku modelu Trendline pakiet ten obejmuje czujniki parkowania z przodu i z tyłu, multifunkcyjną kierownicę i autoalarm.

Pełny cennik na stronie producenta: www.volkswagen.pl

Źródło: Volkswagen