Toyota z bogatą ofertą modeli kompaktowych

Toyota prezentuje szeroką ofertę modeli kompaktowych, zawierającą zarówno grupę modeli wyprzedażowych, jak i najnowszą linię premierowych wersji Corolli. W efekcie, poszukujący dziś sprawdzonej i niezawodnej Toyoty w segmencie aut kompaktowych znajdą dla siebie odpowiednie auto. Kompaktowe Toyoty to 3 rodzaje nadwozia, zróżnicowana gama napędów hybrydowych i konwencjonalnych, duży wybór wyposażenia, nowoczesne technologie i korzystne ceny.

Corolla i Auris w atrakcyjnych cenach

Corolla z silnikiem 1.33 Dual VVT-i o mocy 99 KM w wersji Active kosztuje teraz 60 900 zł, o 10 500 zł taniej. W tej wersji model jest wyposażony m.in. system audio z Bluetooth, CD i USB, wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami do sterowania systemem audio, klimatyzację, 7 poduszek powietrznych, światła do jazdy dziennej LED oraz system wspomagający pokonywanie podjazdów.

Auris hatchback z tym samym silnikiem 1.3, w wersji Active, jest dostępny za 58 900 zł, z rabatem 10 000 zł. Wersja kombi podczas wyprzedaży dostępna jest z silnikiem 1.6 i kosztuje 69 400 zł (rabat 6 000 zł). Cena Aurisa Hybrid Active o mocy 136 KM wynosi 84 400 zł za nadwozie hatchback (rabat 4 000 zł) i 87 400 zł za odmianę TS Kombi. Hybrydowy Auris wyróżnia się na rynku bardzo niskim zużyciem paliwa i 5-letnią gwarancją (do 100 000 km przebiegu), a także automatyczną skrzynią biegów, przyciskiem „Start” do uruchamiania auta i kolorowym wyświetlaczem na tablicy zegarów w standardzie. Auris Active z dowolnym napędem ma w standardzie także klimatyzację, system wspomagający pokonywanie podjazdów, światła LED do jazdy dziennej z przodu i pozycyjne z tyłu, a także – podobnie jak Corolla – system audio z USB i Bluetooth do komunikacji z telefonem oraz kierownicę wielofunkcyjną.

Rabaty na pozostałe wersje kompaktowych Toyot sięgają od 4 000 zł do 13 500 zł w przypadku Aurisa i od 6 000 zł do 15 500 zł dla Corolli. Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense należy do standardowego wyposażenia od drugiej wersji Premium obu modeli.

Nowa Corolla – ceny i wyposażenie

Corolla nowej, 12. generacji zadebiutuje w salonach w pierwszym kwartale przyszłego roku jako Hatchback, kombi (Touring Sports) i Sedan. W podstawowym wyposażeniu znajdziemy nowoczesne technologie i elementy zwiększające komfort. Należą do nich system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall, pakiet Toyota Safety Sense 2. generacji m.in. z inteligentnym tempomatem adaptacyjnym i systemem zapobiegającym kolizjom z innym pojazdami, pieszymi oraz rowerzystami, a także światła do jazdy dziennej LED, tylny dyfuzor i spojler oraz system audio z CD, USB i Bluetooth.

W gamie nowego modelu znajdą się silniki benzynowe oraz napędy hybrydowe. Corolla Sedan będzie napędzana silnikiem 1.6 lub napędem hybrydowym 1.8 o mocy 122 KM. Nowy model z nadwoziem hatchback i kombi będzie dostępny z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 116 KM lub dwoma układami hybrydowymi do wyboru, w tym zupełnie nowym napędem o mocy 180 KM z silnikiem 2.0.

Corolla 12. generacji zaprojektowana na nowej platformie TNGA jest większa, bardziej przestronna i komfortowa. Ma przy tym lepsze właściwości jezdne, pewniej trzyma się drogi i zużywa mniej paliwa niż aktualny model. Corolla Hatchback będzie kosztowała od 75 900 zł za wersję Active.