Toyota wprowadzi na rynek SUV-a segmentu B

Gama SUV-ów Toyoty w Europie zostanie wzbogacona o nowy subkompaktowy model zbudowany na platformie GA-B. Auto otrzyma oryginalny, wyróżniający się wygląd, który ma nie nawiązywać do nowego Yarisa.

Toyota Motor Europe ogłosiła plan wprowadzenia na europejski rynek zupełnie nowego modelu – małego SUV-a opartego na nowym wariancie platformy GA-B. Nazwa subkompaktowego SUV-a, planowany poziom produkcji oraz data wprowadzenia na rynek zostaną podane w późniejszym terminie. Na razie pokazano jedynie stylizowany obraz sylwetki auta. Konstrukcja auta zostanie oparta na modułowej platformie GA-B z serii Toyota New Global Architecture (TNGA). Modułowość konstrukcji sprawia, że można na niej z łatwością zbudować samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi.

Nowy model dołączy do Yarisa, który odniósł w Europie ogromny sukces. Spodziewamy się, że do 2025 roku oba auta będą odpowiadały w sumie za około 30% sprzedaży Toyoty w regionie” – powiedział Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe. – „Ostateczny projekt nadwozia zostanie zaprezentowany już wkrótce. Nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny B-SUV o zwartym, dynamicznym nadwoziu i indywidualnym charakterze”.

Nowy model będzie produkowany razem w następną generacją Yarisa w fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Valenciennes we Francji. Obecnie powstaje w niej Yaris trzeciej generacji.