Toyota inwestuje w rozwój pojazdów autonomicznych

Toyota otworzy w marcu nową firmę – Toyota Research Institute-Advanced Development, która będzie odpowiadała za rozwój i integrację oprogramowania do autonomicznych samochodów. Koncern zainwestuje w projekt 2,8 mld USD.

Toyota Motor Corporation wspólnie z Aisin Seiki i Denso zainwestowały 2,8 miliarda dolarów w stworzenie nowego zespołu, który przyspieszy opracowanie i wdrożenie autonomicznych samochodów.

Od 2016 r. w swojej firmie badawczej Toyota Research Institute, koncern prowadzi badania w dziedzinie sztucznej inteligencji, systemów autonomicznej jazdy i robotyki. Toyota powołała Toyota Research Institute-Advanced Development, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją konkurencyjność. TRI-AD będzie ściśle współpracować z Toyota Research Institute i Toyota Motor Corporation.

Jednym z zadań nowo powstającej firmy będzie tworzenie software’u ułatwiającego przechodzenie od badań do komercjalizacji technologii, które zwiększy możliwości przetwarzania danych. Oprócz tego istotne będzie wzmocnienie współpracy z Toyota Reserach Institute i wsparcie opracowywania produktów na podstawie badań instytutu, oraz rekrutacja najlepszych inżynierów z całego świata oraz wspieranie talentów zatrudnionych w Toyota Group.

Prezesem firmy zostanie dr James Kuffner, obecnie dyrektor technologiczny TRI, zaś dr Gill A. Pratt, CEO amerykańskiego Toyota Research Institute będzie pełnił w niej funkcję przewodniczącego rady dyrektorów.