Toyota Corolla liderem sprzedaży w październiku

IBRM SAMAR podał informację dotyczącą rejestracji samochodów osobowych w październiku, w Polsce. Podobnie, jak we wrześniu, na pierwszym miejscu uplasowała się Toyota Corolla z liczbą 2325 egzemplarzy i wyprzedziła drugą na liście Skodę Octavia o 348 egzemplarzy. To drugi, po lipcu, tak dobry wynik Corolli, która kolejny raz przekroczyła liczbę dwóch tysięcy rejestracji w jednym miesiącu.

Pozycja lidera w październikowym rankingu dowodzi, że najnowsza generacja Toyoty Corolla najwyraźniej przypadła klientom do gustu. Nie bez wpływu na sukces jest na pewno powrót do legendarnej nazwy najpopularniejszego samochodu na świecie, ale najważniejszym aspektem jest zdecydowanie oferta ekologicznych napędów hybrydowych. Najnowsza generacja japońskiego kompaktu oferowana jest jako hatchback, sedan i kombi, spełnia więc wymogi zarówno klientów flotowych, jak i prywatnych, bardziej tradycyjnych klientów. XII generacja Corolli oferuje dwa zespoły hybrydowe, bazujące na silniku benzynowym 1.8 l o mocy 122 KM oraz 2.0 l o mocy 180 KM. Uzupełnieniem jest doładowany silnik 1,2 D-4T o mocy 116 KM.

Najchętniej wybieranym przez duże floty nadwoziem jest sedan, którego udział wynosi 59%. 30% klientów wybiera Corollę z nadwoziem TS Kombi, a 11% decyduje się na wersję hatchback. Ciekawie model prezentuje się pod względem wyboru silników. Udział silnika 1,8 VVT-I Hybrid to 62%. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja, jeśli weźmiemy liczbę rejestracji w ogóle. Wtedy okaże się, że auto z napędem hybrydowym bazującym na silniku 1,8 VVT-I wybiera aż 72 % nabywców. To tylko pokazuje siłę Toyoty na rynku samochodów z napędami niskoemisyjnymi.

Co istotne klienci decydujący się na Toyotę Corollę wcale nie wybierają najtańszych wersji wyposażenia. 74% nabywców wybiera bowiem wersję wyposażenia Comfort i uzupełnia ją dodatkowymi pakietami.

Zacięta walka o pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży będzie trwała zapewne do ostatniej chwili. Sytuację Corolli zapewne poprawi fakt, że auto oferowane jest w atrakcyjnej wyprzedaży rocznika 2019. W przyszłym roku Toyota planuje uzupełnienie oferty Corolli o wersje specjalne TREK i GR.

źródło: IRBM SAMAR