TomTom Telematics zmienia nazwę na Webfleet Solutions

20 lat po uruchomieniu platformy WEBFLEET, największy europejski dostawca rozwiązań do zarządzania flotą zmienia nazwę firmy. Z dniem 1 października b.r. firma TomTom Telematics przyjmuje nazwę – Webfleet Solutions. Nowy podmiot oferować będzie te same usługi i produkty jak dotychczas, wliczając w to platformę WEBFLEET, NEXTFLEET oraz urządzenia serii LINK i PRO.

Choć Webfleet Solutions, po przejęciu w kwietniu 2019 roku, nie jest już częścią grupy TomTom, to pozostanie jednym z kluczowych partnerów biznesowych firmy i nadal będzie wykorzystywać w swoich usługach dostarczane przez TomTom, wielokrotnie nagradzane rozwiązania do nawigacji i monitoringu ruchu drogowego.

20 lat temu uruchomiliśmy nasze rozwiązanie do zarządzania flotą WEBFLEET z naszego pierwszego biura w Lipsku w Niemczech. Byliśmy pionierami w wykorzystywaniu technologii rozwiązań chmurowych we wspieraniu flot i firm z komercyjnie używanymi samochodami ciężarowymi, dostawczymi i samochodami osobowymi, co pomagało w zwiększaniu ich produktywności, bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju oraz zwiększenia zadowolenia klientów i ogólnej wydajności operacji flotowych – powiedział Thomas Schmidt, Dyrektor Generalny i Dyrektor Zarządzający Webfleet Solutions

Webfleet Solutions, znana wcześniej jako TomTom Telematics do 1 października 2019, jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań telematycznych, zajmującym się zarządzaniem flotą, telematyką pojazdów i usług „connected car”. Jego cyfrowa platforma WEBFLEET wykorzystywana jest przez każdej wielkości przedsiębiorstwa, w celu zwiększenia efektywności wykorzystywanych pojazdów, obniżenia kosztów eksploatacyjnych, bieżącego wsparcia kierowców oraz zwiększenia wydajności pracy.

Webfleet Solutions, znane wcześniej jako TomTom Telematics, 1 kwietnia 2019 r. jest częścią Bridgestone Europe NV / SA („Bridgestone”), spółki zależnej Bridgestone Corporation, największej na świecie firmy produkującej opony i gumy. Bridgestone działa w 38 krajach w regionie EMEA, z jednymi z najbardziej zaawansowanych fabryk w Europie, światową technologią i wiodącymi inwestycjami w sektorze R&D.

Źródło: Webfleet Solutions