Tomasz Golema w Zarządzie LeasePlan Polska

Z dniem 13 sierpnia 2019 r., Tomasz Golema został powołany w skład Zarządu LeasePlan Polska. Do zespołu LeasePlan dołączył na początku 2019 r. obejmując stanowisko Dyrektora ds. Ryzyka. W spółce odpowiada za wdrożenie i utrzymanie zintegrowanej strategii ryzyka oraz zarządza departamentem ryzyka, który obejmuje m.in. obszar ryzyka kredytowego, operacyjnego oraz wartości rezydualnej.

Tomasz Golema jest absolwentem Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie na kierunku ekonomiki przedsiębiorstw. Studiował również w Wielkiej Brytanii na University of Hull. Z branżą motoryzacyjną i finansową związany jest od wielu lat. Pracę zawodową rozpoczął jeszcze podczas studiów w centrali Daimler Financial Services w Berlinie. Doświadczenie zdobywał m.in. w firmie audytorsko-doradczej KPMG, gdzie uczestniczył i nadzorował badania sprawozdań wiodących instytucji finansowych. Przez 5 lat kierował obszarem zarządzania ryzykiem w Alphabet Polska Fleet Management, spółce grupy BMW.

Rogier Klop, Dyrektor Zarządzający LeasePlan Polska powiedział: „Gratuluję Tomaszowi awansu i cieszę się, że mogę powitać go w Zarządzie LeasePlan Polska. Tomasz posiada szeroką wiedzę z zakresu finansów, raportowania oraz audytu, a także bogate doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem. Kompetencje i doświadczenie Tomasza będą znaczącym wkładem dla LeasePlan na kolejnym etapie rozwoju firmy.”

Źródło: LeasePlan