Timothy Manuel nowym Dyrektorem Generalnym Terytorium East w Renault

Z dniem 1 lutego 2019 roku Timothy Manuel zostanie Dyrektorem Generalnym Terytorium East, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Zalewskiego, który obejmie funkcję Członka Komitetu Dyrekcji Renault Retail Groupe i będzie odpowiedzialny za strategię sieci w Europie.   

 Timothy Manuel ma 43 lata, jest absolwentem ESC Reims we Francji i ESB Business School Reutlingen w Niemczech. Swoją karierę zawodową rozpoczął w PricewaterhouseCoopers Management Consulting. Następnie dołączył do francuskiej firmy Kering skupiającej producentów marek luksusowych, w której przez osiem lat zajmował różne stanowiska, m.in. w dziale marketingu oraz zakupów. W 2011 roku rozpoczął pracę w sieci Speedy France, obejmując stanowisko Dyrektora ds. Zakupów, Marketingu i Handlu, a następnie został  Dyrektorem Sieci (330 sklepów we Francji). W roku 2013 związał się z firmą Bridgestone/Firestone, gdzie został Dyrektorem Handlowym w regionie EMEA i był odpowiedzialny za sprzedaż opon do samochodów osobowych oraz business unit działu moto. Od 2016 roku pracował w Toyota Lexus jako Dyrektor Zarządzający w Belgii i Luksemburgu.

Od 1 lutego 2019 roku Timothy Manuel dołączy do Grupy Renault, gdzie obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Terytorium East.

Grzegorz Zalewski przechodzi do Komitetu Dyrekcji Renault Retail Groupe. Będzie odpowiedzialny za strategię sieci w Europie.