Škoda wyprodukowała ponownie milion aut w ciągu jednego roku

Wraz ze swoimi globalnymi partnerami produkcyjnymi Škoda zdołała w tym roku wyprodukować milion samochodów. Czeska marka przekracza ten produkcyjny pułap czwarty rok z rzędu, ale po raz pierwszy dokonuje tego już w październiku.

„Przekroczenie produkcji miliona samochodów w jednym roku kalendarzowym jest tym razem dla nas jeszcze bardziej szczególnym osiągnięciem” – mówi Członek Zarządu Škoda Auto ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus. – „Osiągnięcie tego wyniku w tak zawrotnym tempie dowodzi wydajności naszych placówek produkcyjnych i doskonałych kwalifikacji naszego zespołu. W tym roku po raz kolejny celujemy w rekordową produkcję” – dodał Oeljeklaus.

Obok utrzymującego się na niezmiennie wysokim poziomie popytu na tradycyjne bestsellery marki, modele Fabia, Octavia i Superb, z miesiąca na miesiąc coraz większy wkład w zwiększanie produkcji ma także świetnie przyjęty model Kodiaq.

Od momentu dołączenia do Grupy Volkswagen w roku 1991, Škoda zwiększyła swoją produkcję już siedmiokrotnie i przeistoczyła się z regionalnego operatora w uznanego producenta o globalnym zasięgu. W kolejnych latach producent zamierza podążać drogą Strategii 2025 – producent przygotowuje się na nadchodzące wyzwania związane z przemianami w przemyśle motoryzacyjnym. Filary tej strategii obejmują kwestie elektromobilności, wejścia w erę digitalizacji, globalizacji i nowych usług mobilności.

Źródło: Škoda Auto Polska