Škoda wkracza na polski rynek car-sharingu

Škoda jest kolejną marką w Polsce, która zauważyła potencjał rozwojowy rynku związanego z car-sharingiem. Marka postanowiła uruchomić swoją pilotażową fazę programu dotyczącego wynajmu auta na minuty.

Omni, bo taką nazwę nosi ów program jest skierowany dla osób, które okazjonalnie potrzebują samochodu w celu zrobienia większych zakupów, weekendowego wyjazdu za miasto, czy odwiedzenia znajomych ale jednocześnie dla tych, którzy chcą uniknąć procedur związanych z tradycyjnym wynajmem samochodów.

„Korzystanie z omni jest bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację i zarejestrować się. Kolejnym krokiem jest wybór i rezerwacja auta, ulokowanego w danym miejscu w Warszawie” – mówi Piotr Maj, Kierownik ds. digitalizacji marki Škoda.

Klient otwiera auto przy pomocy aplikacji, a w samochodzie czeka na niego klucz niezbędny do uruchomienia silnika, dokumenty samochodu oraz karta paliwowa. Klient omni po skorzystaniu z usługi wraca na miejsce, z którego wziął samochód i zamyka je za pomocą aplikacji. Opłata za skorzystanie z omni jest pobierana z podanej podczas rejestracji karty kredytowej lub debetowej, a jej naliczenie rozpoczyna się w chwili otwarcia samochodu. Klient płaci tylko za kilometry i czas przejazdu, a żadne dodatkowe opłaty nie są pobierane. W fazie testowej usługi omni, Klient ma do dyspozycji pięć modeli czeskiej marki: Citigo, Fabia, Octavia, Rapid oraz SUV Kodiaq.

Jak kształtuje się zatem cennik wynajmu modeli Škody? W przypadku miejskiego Citigo za minutę korzystania zapłacimy 25 gr. Jeśli zdecydujemy się na opcję opłaty za kilometr, wówczas koszt przejazdu wyniesie na tym odcinku 65 gr. Octavią w obu powyższych przypadkach można podróżować od 40 gr./min lub 80 gr./km.

Więcej informacji na temat programu car-sharing oraz cennik na: https://driveomni.pl/

Źródło: Škoda Auto Polska
oprac. MF/jab