Škoda sprzedała najwięcej aut z napędem 4×4 w Polsce

W minionym roku czeska marka została liderem w sprzedaży samochodów z napędem na obie osie (nie wliczając marek premium). Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy dostarczyła do klientów 5 453 samochodów wyposażonych w ten rodzaj napędu.

Škoda dysponuje rozbudowaną gamą modeli z napędem na obie osie, do której należą nowe SUV-y Kodiaq i Karoq oraz modele Octavia (wliczając uterenowioną Octavię Scout) i Superb.

Klienci chętnie sięgają nie tylko po szereg nowych technologii wspierających bezpieczeństwo, ale i napęd gwarantujący świetne właściwości jezdne. Z roku na rok wzrasta popularność napędu 4×4 zarówno w ogólnym wyniku marki w Polsce, jak i w statystykach każdego z modeli. Osiągnięty w 2017 roku wynik stanowi wzrost aż o 70% wobec tego osiągniętego rok wcześniej. W minionym roku Polacy zdecydowali się na napęd 4×4 przy zakupie aż 1 810 egzemplarzy flagowego modelu Superb oraz 870 egzemplarzy modelu Octavia.

Największy wpływ na znaczne podniesienie wyniku w minionym roku miały pierwsze efekty przeprowadzanej ofensywy modelowej w segmencie SUV. Duży SUV Kodiaq został w Polsce wybrany z napędem 4×4 w 2 337 przypadkach. Uzyskany w 2017 roku wynik zasiliły jeszcze 421 sztuki schodzącego modelu Yeti 4×4.

W samochodach Škody napęd na cztery koła jest realizowany za pośrednictwem międzyosiowego sprzęgła napędu 4×4 – jedno z najnowocześniejszych i najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Pracą napędu na cztery koła steruje elektroniczny sterownik współpracujący z układem stabilizacji toru jazdy ESC.

Źródło: Škoda
oprac. MF/jab