Salon Auto Show w Nowym Jorku przełożony na sierpień

Organizatorzy nowojorskiego Auto Show – największego i najstarszego salonu samochodowego w Ameryce – który miał się rozpocząć 8 kwietnia, poinformowali, że z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa impreza zostaje przełożona na 26 sierpnia. To kolejne, po salonie w Genewie, tegoroczne targi motoryzacyjne, które odwołano z tego powodu.

Według zapowiedzi, podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku, miłośnicy motoryzacji i ludzie z branży mieli zobaczyć prawie 1000 modeli samochodów, z których około 50 stanowiły premiery na rynku amerykańskim lub światowym.

Podjęliśmy tę nadzwyczajną decyzję, aby ochronić gości, wystawców i uczestników naszego pokazu od koronawirusa – powiedział Mark Schienberg, prezes Greater New York Automobile Dealers Association, organizatora NY Auto Show. Schienberg podkreślił, że choć impreza odbywa się od 120 lat, a hasło „Show must go on” było dotąd mottem przewodnim przedsięwzięcia, organizatorzy zdecydowali się podjąć tę trudną decyzję ze względu na zdrowie wszystkich uczestników wydarzenia.

New York International Auto Show ma duży wpływ na lokalną i stanową ekonomię. Impreza daje zatrudnienie tysiącom osób zaangażowanych w jej przygotowanie i organizację. Do tego dochodzą zyski branży hotelarskiej oraz innych firm i instytucji powiązanych z wydarzeniem.

Według nowego harmonogramu targów, które odbędą się w nowojorskim Javits Center, w dniach 26-27 sierpnia zaplanowano dni prasowe, natomiast dla publiczności Auto Show będzie otwarte od 28 sierpnia do 6 września tego roku.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.