Rogier Klop na czele LeasePlan

Z dniem 25 lutego 2019 nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego LeasePlan Polska. Nowym Dyrektorem Zarządzającym został Rogier Klop, zastępując Sławomira Wontruckiego, który odszedł z firmy po czternastu latach pracy.

Rogier Klop związany jest z LeasePlan od blisko dwudziestu lat, zajmując kluczowe stanowiska w strukturach firmy. Odpowiadał m.in. za założenie oddziałów LeasePlan w Rumunii i Meksyku oraz wspierał projekty Grupy w kilku innych obszarach. Przez ostatnie lata pracował w Rosji, pierwszy rok na stanowisku Dyrektora Finansowego, a następnie Dyrektora Zarządzającego.

Philippos Zagorianakos, Senior Vice President Central and Eastern Europe (CEE):„Rogier Klop wnosi do LeasePlan Polska wiedzę i doświadczenie w obszarze zarządzania i finansów połączone z bogatym doświadczeniem projektowym oraz orientacją na klienta. Jestem przekonany, że będzie on wielkim atutem dla LeasePlan Polska i z sukcesem wprowadzi spółkę na kolejny etap rozwoju. Życzę mu wszystkiego najlepszego na nowym stanowisku”.

Sławomir Wontrucki zdecydował się odejść z firmy po czternastu latach pracy na stanowisku Dyrektora Zarządzającego. „Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy jako firma. Za każdym sukcesem stoi świetny zespół dlatego chciałbym podziękować wszystkim pracownikom LeasePlan za ich zaangażowanie i pasję. Praca z takim zespołem była dla mnie prawdziwą przyjemnością” – powiedział Sławomir Wontrucki.

Philippos Zagorianakos:”Chciałbym serdecznie podziękować Sławomirowi za 14 lat owocnej współpracy. Sławomir odegrał kluczową rolę w budowaniu sukcesu LeasePlan w Polsce. Życzę mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach”.