Renault Megane R.S. Trophy Academy na Torze Modlin

Renault Polska oraz ośrodek doskonalenia techniki jazdy Tor Modlin uruchamiają szkołę jazdy sportowej Renault Megane R.S. Trophy Academy. Czterostopniowe szkolenie z doświadczonymi instruktorami pozwoli uczestnikom rozwinąć swoje umiejętności sportowej jazdy. To pierwsza taka współpraca w zakresie sportowych szkoleń Renault w Polsce. Uczestnicy będą mieli również okazję lepiej poznać Renault Megane R.S. Trophy oferujące wyjątkową przyjemność prowadzenia.

Od maja swoją działalność rozpoczyna Renault Megane R.S. Trophy Academy. Uczestnicy szkoleń będą pogłębiać umiejętności sportowej jazdy za kierownicą Renault Megane R.S. Trophy.

Renault od 120 lat angażuje się w sporty samochodowe, które są jednym z kluczowych elementów naszej historii. Dzięki Renault Megane R.S. Trophy Academy możliwe będzie połączenie unikalnego know-how i innowacyjnych rozwiązań Renault Sport z doświadczeniem instruktorów Toru Modlin w zakresie szkoleń z techniki sportowej jazdy oraz wykorzystanie możliwości toru. Cieszymy się na tę współpracę, ponieważ pozwoli nam ona dzielić naszą pasję i emocje z wielbicielami sportowych samochodów – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Terytorium East Renault.

Wyjątkowy program szkoleń

Program szkoleniowy prowadzony jest przez profesjonalnych instruktorów sportu samochodowego i opiera się na wieloletnim doświadczeniu Leszka Kuzaja i Marcina Turskiego, zawodników rajdowych związanych z branżą sportów motorowych od ponad 20 lat.

Kierowcy poznają między innymi właściwą do sportowej jazdy pozycję za kierownicą oraz będą uczyć się jazdy z dużą prędkością – instruktorzy przekażą im m.in. odpowiedni sposób operowania kołem kierowniczym, zmieniania biegów, a także doboru toru jazdy na torze. Dowiedzą się, jak rozpoznawać zagrożenia, wyczuć nawierzchnię i uzyskiwać efektywną trakcję oraz jak patrzeć na drogę i na czym koncentrować swoją uwagę. Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Cztery poziomy szkolenia dostosowane są do umiejętności uczestników, zapewniają poczucie bezpieczeństwa przy treningu kolejnych elementów. Każdy następny etap przypomina i rozwija zagadnienia z poprzedniego oraz charakteryzuje się wyższym stopniem zaawansowania zdobywanej wiedzy i większą liczbą powtórzeń. Więcej informacji na stronie tormodlin.pl

Umiejętności przydatne nie tylko na torze

Celem szkolenia jest przede wszystkim wyposażenie kierowców w potrzebną wiedzę i umiejętności z dziedziny sportowej jazdy oraz zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa. Umiejętności takie jak jazda z dużą prędkością czy późne hamowanie znajdą zastosowanie jedynie na torze, ale niektóre spośród kompetencji zdobytych podczas szkolenia mogą przydać się również co dzień. Trenowanie koncentracji czy obserwacji drogi pozwolą bezpieczniej poruszać się po drogach publicznych.

Dla kogo?

Szkolenia kierowane są przede wszystkim do kierowców z doświadczeniem, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności sportowej jazdy i pogłębiać swoją wiedzę na ten temat. Przeznaczone są dla użytkowników samochodów sportowych, a w szczególności modeli Renault Megane R.S. oraz R.S. Trophy.

źródło: Renault