Przemek Kossakowski ambasadorem nowego modelu Land Rover Defender

Legenda powróciła. Najnowsze wcielenie modelu Land Rover Defender zostało przedpremierowo pokazane podczas targów motoryzacyjnych Warsaw Motor Show. Ambasadorem nowego Defendera został Przemek Kossakowski, podróżnik i dziennikarz.

Land Rover Defender to bezkompromisowy samochód stworzony, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Przeznaczony do przemierzania najbardziej ekstremalnych tras, od przeszło 70-ciu lat, jest uosobieniem siły i determinacji w pokonywaniu tego, co najtrudniejsze. Miłośnicy i fani legendarnego modelu doczekali się właśnie jego najnowszej odsłony. Defender uchodzi za samochód nie do zatrzymania, dokładnie tak jak Ci, którzy nie ustają w dążeniu do realizacji upragnionych celów. Nieprzypadkowo, ambasadorem nowego modelu został Przemek Kossakowski, podróżnik i dziennikarz, człowiek z niezaspokojoną ciekawością świata i niesamowitych ludzi.

Nie ograniczam się – to moja dewiza życiowa. Tak jak Defender pokonuję drogę, która jest niezwykle wyboista i momentami ekstremalna. Poznaję ludzi i odnajduję się w sytuacjach, które wymagają ode mnie siły i gotowości na to, co najtrudniejsze. Wyzwania to dla mnie codzienność. Podróżuję dużo, a podczas moich wypraw muszę liczyć na innych, dlatego otaczam się ludźmi, którym ufam. Wybierając samochód, decyduje się na taki, jaki może sprostać najbardziej wymagającym warunkom i dodatkowo podkreśla moją naturę. Taki jest Defender – wytrzymały i niepowtarzalny – podkreśla Przemek Kossakowski, ambasador modelu.  

Dziennikarz od kilku lat prowadzi cykl programów podróżniczych, w których odwiedza różne kontynenty i bierze udział w najbardziej niezwykłych ceremoniach i dzikich rytuałach, wymagających nie tylko chęci, ale i odwagi. Ostatni z nich to: „Kossakowski. Wtajemniczenie”.

Pierwszy  Land Rover Defender, początkowo o nazwie Series 1, został zaprezentowany w 1948 roku. Do końca produkcji, w 2015 roku, pozostał konstrukcyjnie wierny swemu pierwowzorowi. Szybko stał się ikoną, cechującą się wytrzymałością, minimalizmem i legendarnymi zdolnościami terenowymi.

Jego nowa odsłona pozostaje pełna charakteru, o momentalnie rozpoznawalnej sylwetce i wytrzymałej konstrukcji. Bezdyskusyjna zdolność do poruszania się w każdym terenie została uzupełniona o zaskakujący poziom komfortu na utwardzonych drogach, a także porcję inteligentnej technologii offroadowej, czyniąc Defendera lepszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowy model trafi do salonów sprzedaży wczesną wiosną 2020 roku.

Źródło: Land Rover