Premierowy Volkswagen Touareg

Marka Volkswagen zaprezentowała w Chinach trzecią wersję modelu Touareg.

Premierowa edycja modelu po raz pierwszy wyposażona jest w cyfrowy system Innovision Cockpit, w którym cyfrowe wskaźniki (Digital Cockpit z 12-calowym ekranem) i system multimedialny Discover Premium (z 15-calowym ekranem), tworzą jedno urządzenie służące do obsługi pokładowych funkcji, przekazywania informacji, komunikowania się oraz rozrywki.

Trzecia generacja Touarega posiada zestaw systemów asystujących, w którym znalazł się m. in. system Night Vision zwiększający widoczność w nocy, który poprzez wykorzystanie kamery termowizyjnej rozpoznaje w ciemności ludzi i zwierzęta na drodze. Oprócz tego pojawia się asystent ułatwiający jazdę w korku oraz w miejscach robót drogowych, przy użyciu którego samochód porusza się częściowo automatycznie, utrzymuje pas ruchu, przyspiesza i hamuje. Pozostałe systemy asystujące to: wspomaganie podczas przejazdu przez skrzyżowania, aktywny system sterowania kołami, nowy system stabilizacji nadwozia ze stabilizatorami sterowanymi elektromechanicznie oraz LED-owe matrycowe reflektory IQ.Light.

Początkowo w Europie Volkswagen Touareg będzie oferował nowy model w wersjach wyposażonych w diesle V6 o mocy 170 kW/231 KM oraz 210 kW/286 KM. Później na rynkach pojawi się benzynowy silnik V6 (250 kW/340 KM) oraz turbodiesel V8 (310 kW/421 KM). W przygotowaniu na rynek chiński znajduje się wersja z nowym zespołem hybrydowym o mocy systemowej 270 kW/367 KM.

Producenci przewidują największą sprzedaż nowej wersji modelu na rynku chińskim, europejskim oraz rosyjskim. Poprzednie edycje Tourega sprzedały się łącznie w liczbie prawie miliona egzemplarzy.

Źródło: Volkswagen