Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów partnerem merytorycznym IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to jedyna w Polsce organizacja branżowa funkcjonująca na rynku flotowym, skupiająca najważniejsze i największe firmy wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów osobowych i dostawczych. Organizacja objęła Patronatem Honorowym IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, na które zapraszamy do Poznania w dniach 9-11 października 2019.

Głównym celem PZWLP jest tworzenie oraz upowszechnianie najwyższych standardów etycznych i biznesowych w zakresie wynajmu i leasingu samochodów w Polsce. Korzystając z bogatych doświadczeń rozwiniętych rynków flotowych Europy Zachodniej, PZWLP wdraża najlepsze i sprawdzone praktyki w Polsce. Dzięki temu firmy członkowskie oferują swoim klientom najwyższą jakość usług.

Od 2015 roku w PZWLP funkcjonuje odrębna struktura organizacyjna – Grupa Firm Rent a Car – w której pracach uczestniczą największe polskie i międzynarodowe, sieciowe wypożyczalnie samochodów. Od 2005 roku PZWLP reprezentuje branżę wynajmu i leasingu aut w Polsce. Poprzez zespół własnych ekspertów zajmuje się edukacją, zarówno podmiotów biznesowych, jak i instytucji publicznych, na temat nowoczesnych i najbardziej korzystnych sposobów zewnętrznego finansowania oraz zarządzania flotami pojazdów. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu oraz członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów generują ok. 40% łącznej sprzedaży nowych samochodów do firm w kraju, dzięki czemu organizacja ma znaczący wpływ na funkcjonowanie i kondycję całego rynku motoryzacyjnego w Polsce.