Polska Grupa Motoryzacyjna szuka dostawców dla Hyundaia

Fabryki Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) i KIA Motors Slovakia (KMS) zawarły porozumienie o partnerstwie z Polską Grupą Motoryzacyjną (PGM). PGM pomoże HMMC i KMS znaleźć nowych dostawców części i komponentów.

W ramach globalnej strategii lokalizacji dostawców, właściciel marek Hyundai i Kia, Hyundai Motor Group poszukuje nowych partnerów biznesowych wytwarzających części samochodowe.

W Europie chciałby nawiązać bliższą współpracę z dostawcami z Polski, Czech i Słowacji. Stąd też decyzja o ścisłej kooperacji z Polską Grupą Motoryzacyjną, która wspiera rodzimych przedsiębiorców w pozyskiwaniu partnerów biznesowych –

Dodano, że zgodnie z porozumieniem PGM będzie poszukiwać w Polsce dla HMMC i KMS nowych dostawców części i komponentów.

Polska jest lokalnym liderem w produkcji części i komponentów, a sam sektor motoryzacyjny stał się jedną z głównych gałęzi przemysłu w Polsce – komentuje, cytowany w komunikacie Grzegorz Gałczyński, specjalista ds. branży motoryzacyjnej PAIH.

Według przekazanej listy przez PGM, Hyundai i Kia wybrały 22 firmy z Polski. – Przy wyborze koncern kierował się w szczególności bliską lokalizacją zakładów produkcyjnych, wysoką jakością produkowanych części i komponentów oraz ich konkurencyjnością – wyjaśniono.

Podano również, że w 2020 roku HMMC ma uruchomić w Czechach produkcję pojazdów elektrycznych, natomiast produkcję baterii do EV ma wkrótce prozpocząć firma LG Chem.

Źródło: wnp.pl/PAP