Peugeot prezentuje modele 508 i 508SW w odmianach plug-in hybrid

Peugeot wprowadza na rynek napęd PLUG-IN HYBRID o łącznej mocy 225 KM, który pod względem emisji CO należy do ścisłej czołówki napędów hybrydowych. W ten sposób Peugeot umacnia ofensywę samochodów elektrycznych i oferuje efektywne modele, które sprzyjają transformacji energetycznej.

Nowe Peugeot 508 HYBRID i 508 SW HYBRID są napędzane silnikiem spalinowym PureTech 180 KM i silnikiem elektrycznym 110 KM. Łączna moc maksymalna wynosi 225 KM i przenoszona jest na przednie koła.

Zastosowany w nowych Peugeot 508 HYBRID i 508 SW HYBRID napęd, umożliwia zoptymalizowanie kosztów użytkowania dzięki efektywności energetycznej z emisją CO₂ na poziomie 29 g CO₂/km WLTP. To rozwiązanie plasuje oba modele w czołówce segmentu samochodów hybrydowych.

Akumulator trakcyjny o pojemności 11,8 kWh zapewnia zasięg 54 km w trybie 100% elektrycznym WLTP dla wersji sedan i 52 km dla wersji SW. Pełne doładowanie akumulatora trakcyjnego z terminala typu Wallbox, za pomocą ładowarki 6,6 kW/32 A dostępnej w opcji, trwa 1 godzinę 45 minut.

Zastosowanie hybrydowego układu napędowego było możliwe bez jakichkolwiek kompromisów dzięki platformie EMP2 (Efficient Modular Platform), która przystosowana została do różnego rodzaju napędów. Zachowana została przestronność wnętrza, a pojemność bagażnika jest identyczna jak w wersjach spalinowych (487 l w Peugeot 508 i 530 l w Peugeot 508 SW).

Hybrydowe Peugeoty oferowane będą w trzech poziomach wyposażenia:

– Allure – wiodąca wersja w gamie z bardzo bogatym wyposażeniem,

– GT Line – wersja jeszcze bardziej dynamiczna,

– GT – najwyższy poziom wyposażenia o unikatowej stylistyce i z nową tapicerką z Alcantary w kolorze Szary Gréval.

Peugeot 508 HYBRID i 508 SW HYBRID to konkretne przykłady realizacji wizji Peugeot o mobilności bez granic, ekscytującej i coraz bardziej efektywnej energetycznie. Z modelami Peugeot 3008 HYBRID i 3008 HYBRID4 tworzą kompletną gamę wersji z napędem hybrydowym plug-in.

Nowe Peugeot 508 HYBRID i 508 SW HYBRID można zamawiać już we Francji, a do końca roku modele trafią na rynek polski.

źródło: Peugeot