Ostatni Leon Cupra R ST z logo SEAT

Leon CUPRA R ST jest ostatnim, na masce którego pojawi się logotyp SEAT-a w miedzianych barwach CUPRA. Limitowana do 13 egzemplarzy na polskim rynku wersja specjalna modelu to efekt pracy ekspertów z marki CUPRA. Jest to auto przeznaczone dla Klientów doceniających detale oraz topowe osiągi, ale również wszechstronność nadwozia ST oraz napędu 4Drive.

Leon CUPRA R ST pokazuje naszą pasję do tworzenia unikalnych, ekscytujących samochodów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej technologii. To samochód gotowy na najbardziej wymagających kierowców i ich zróżnicowany styl jazdy. Skorzystaliśmy z dotychczasowego doświadczenia marki CUPRA w wyścigach samochodowych oraz zdolności naszych zespołów projektowych i inżynieryjnych, aby bezkompromisowo połączyć sportowe osiągi z codzienną funkcjonalnością samochodu – mówi Antonino Labate, Dyrektor ds. strategii, rozwoju biznesu i operacji w CUPRA.

SEAT Leon CUPRA R ST wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Uwagę zwracają nowo opracowane boczne wloty powietrza z miedzianymi elementami. Aby zmaksymalizować wydajność i estetykę, postawiono na szerokie zastosowanie włókna węglowego. Dzięki turbodoładowanemu silnikowi benzynowemu z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz 7-biegowej skrzyni DSG, Leon CUPRA R ST może osiągnąć 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Zaawansowany system napędowy 4Drive oraz sportowa charakterystyka zawieszenia sprawiają, że nowy Leon CUPRA świetnie się prowadzi. Do przedniej osi dodano nowe zwrotnice  ustalające negatywny kąt nachylenia kół względem podłoża – 2º. W połączeniu z ujemnym kątem nachylenia kół tylnych (również 2º) Leon CUPRA zyskuje jeszcze lepsze osiągi i przyczepność w szybkich zakrętach. Sportowego charakteru dodają także charakterystyczne dla CUPRY prostokątne końcówki układu wydechowego oraz ich wyrazisty, głęboki dźwięk.

źródło: SEAT