Nowy Passat – na wschód i zachód

Już w przyszłym roku na rynki amerykański i chiński wjedzie nowy Passat. Jest to niezwykle ważny model dla Grupy Volkswagena.

Nowy Passat jest ważnym samochodem dla koncernu. Zwłaszcza jeżeli mówimy o wersji przeznaczonej na rynek amerykański i chiński. Aby zaspokoić potrzeby klientów nową generację popularnego modelu zbudowano na platformie MQB. Nadwozie ma 4933 mm długości, czyli jest o 160 mm dłuższe od wersji europejskiej. Z kolei rozstaw osi wynosi 2871 mm (8 mm więcej niż w Europie).

Stylistycznie nowy Passat jest mieszanką różnych aut. Z przodu można zauważyć nawiązania do Touarega, a z tyłu do amerykańskiej Jetty. Z kolei we wnętrzu jest tak jak przystało na limuzynę, przestronnie, komfortowo i z dobrym wyposażeniem. Warto również wspomnieć o tylnej kanapie. Jest ona wykończona tak jak przystało na limuzynę. Zagłówki są wyposażone w poduszki, które można dopasować do własnych potrzeb.

Oczywiście na pokładzie nie zabrakło również wielu systemów multimedialnych czy bezpieczeństwa. Do napędu posłuży dwulitrowa jednostka TSI o mocach 186 i 220 KM. W obydwu przypadkach napęd będzie przenoszony przez przekładnię DSG na przednie koła. Później do oferty ma trafić również wersja plug-in hybrid.