Nowy Opel Corsa gotowy do debiutu

Zaledwie kilkanaście dni po prezentacji wersji wyposażonej w napęd akumulatorowy, Opel zapowiada Corsę z klasycznymi silnikami spalinowymi, które charakteryzują się większą sprawnością, wyższym poziomem zaawansowania i jeszcze lepszą dynamiką. Sprzedaż pięciodrzwiowego samochodu o długości 4,06 m niemieckiego producenta rozpocznie się od wersji z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy od 55 kW (75 KM) do 96 kW (130 KM).

„Reakcja na prezentację w pełni elektrycznej Corsy‑e jest fenomenalna” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller. „Nie inaczej będzie z Corsą z klasycznymi silnikami spalinowymi. Napęd spalinowy czy elektryczny? W firmie Opel, dzięki wieloenergetycznej platformie, wszystko jest możliwe w jednym modelu. Decyzję podejmuje klient”.

Już wkrótce rozpocznie się przyjmowanie zamówień na nowego Opla Corsę na polskim rynku. W standardowym wyposażeniu samochód oferuje liczne systemy wspomagające, takie jak system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z automatycznym hamowaniem awaryjnym i wykrywaniem pieszych. Nowa Corsa oferuje kilka poziomów wyposażenia: Edition, Elegance i sportową GS Line. Więcej na www.opel.pl

Źródło: OPEL