Co nowego od marki SEAT w 2018?

Hiszpańska marka wzmocni ofensywę w segmencie SUV premierą trzeciego – po Atece i Aronie – uterenowionego modelu. Niespodzianka czeka także na miłośników najbardziej sportowych SEATów – Iberyjczycy zapowiadają gorące miesiące pod znakiem serii CUPRA.

Do modelu Ateca dołączyła w tym roku Arona, a już w przyszłym roku na drogach pojawi się trzeci, duży model z segmentu A+ SUV. Nowy SEAT oferowany będzie w wersji 5-o i 7-o miejscowej i będzie stanowił zapowiedź zupełnie nowego języka stylistycznego marki. To także pierwszy model w historii hiszpańskiego producenta, na którego nazwę głosowali miłośnicy marki z całego świata – ma ona zostać ogłoszona już wkrótce.

Hiszpański producent zapowiada także coś szczególnego dla fanów najmocniejszych modeli w portfolio. To będzie rok sportowych emocji spod znaku CUPRA – najszybsze samochody z Martorell zyskają na szczególnym znaczeniu, o którym wkrótce dowiemy się znacznie więcej. Ekskluzywny Leon CUPRA R, pokazany premierowo na Motor Show we Frankfurcie tylko zaostrzył apetyt miłośników z tym logo. Najsilniejszy samochód SEAT-a, do nabycia pod koniec tego roku, będzie jednocześnie najbardziej ekskluzywny i zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 799 sztuk.

„Trwa najbardziej dynamiczny okres w historii SEAT-a. 2017 rok obfitował w ciekawe nowości produktowe, które przełożyły się na sprzedażowe sukcesy marki” – podsumowuje Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR SEAT. – „W nowym roku nie zwalniamy – zamierzamy niejeden raz pozytywnie zaskoczyć naszych miłośników” – dodaje.