Nissan Navara w nowej edycji limitowanej

Nissan Navara Trek-1° to nowy wariant popularnego i cenionego pickupa. Auto powstanie w limitowanej liczbie 1500 egzemplarzy.

Nissan Navara to aktualny Międzynarodowy Pickup Roku. Jego nowa wersja, czyli Trek-1°, została zaprezentowana po raz pierwszy w styczniu, na Salonie Samochodowym w Brukseli. Nazwa limitowanego wariantu nawiązuje do położenia geograficznego pustyni Navarra w północnej Hiszpanii, na 1° długości geograficznej zachodniej, od której pochodzi nazwa modelu.

Powstanie 1500 sztuk Navary Trek-1°, wszystkie z podwójną kabiną. Limitowana odmiana bazuje na flagowej wersji Tekna, którą wzbogacono o dodatkowe wyposażenie. Auta ma m.in. czarne rury z zamontowanymi na nich dwiema skierowanymi do przodu punktowymi lampami LED.

Navara Trek-1° jest również wyposażona w czarne boczne listwy ozdobne, czarne 18 calowe sześcioramienne felgi ze stopów metali lekkich oraz nową osłonę skrzyni ładunkowej. Czarna lub biała osłona jest wykonana z  wytrzymałego tworzywa i zamocowana na zawiasach przy tylnej ściance kabiny. Uniesioną osłonę podtrzymują amortyzatory gazowe po obu stronach skrzyni.


Test: Nissan NP300 Navara >>>

Lista wyposażenia opcjonalnego wersji Trek-1° obejmuje między innymi skórzaną tapicerkę oraz podgrzewane fotele, z regulacją w ośmiu kierunkach w przypadku fotela kierowcy. Dostępny jest również szyberdach, hak holowniczy, blokada mechanizmu różnicowego oraz pełnowymiarowe koło zapasowe.

Navara Trek-1° jest oferowana w dwóch kolorach nadwozia — białym perłowym, który jest nowością w modelu Navara, oraz czarnym metalizowanym. Klienci mogą wybrać pomiędzy sześciobiegową przekładnią manualną lub siedmiobiegową automatyczną, w połączeniu z silnikiem Diesla 2,3 l z podwójną turbosprężarką, generującym moc 190 KM. Dołączany napęd na cztery koła jest standardem.

Ceny w Polsce wynoszą 178 620 zł brutto dla wersji z manualną skrzynią biegów oraz 183 620 zł brutto dla odmiany z przekładnią automatyczną.

Źródło: Nissan